נתניהו: ״הציבור יתחשבן היטב עם כל מי שיפר הבטחותיו מכל מה שהתחייבו לו״ - 0404
נתניהו: ״הציבור יתחשבן היטב עם כל מי שיפר הבטחותיו מכל מה שהתחייבו לו״ שלמה מור

נתניהו: ״הציבור יתחשבן היטב עם כל מי שיפר הבטחותיו מכל מה שהתחייבו לו״

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למהלך ההפיכה של השמאל בשיתוף הרשימה הערבית המשותפת ואמר כי בלתי נתפס שאנשי הצבא לשעבר פועלים בשיתוף פעולה עם תומכי טרור כדי להפיל את השלטון.

נתניהו: ״הנושא הפוליטי הוא גניבת בחירת הציבור ע״י גניבת דעת הציבור באמצעות שקרים וחקיקה אנטי דמוקרטית. הציבור נתן לנו ניצחון מזהיר.

הפער בין הגושים גדל ועומד על 12 מנדטים. גנץ וליברמן מנסים לבטל את הכרעת הבוחר שניתנה על סמך הבטחות מפורשות שלהם שניתנה בציניות שאינה יודעת גבולות. והם אומרים: מה פתאום – נתניהו לא היה עושה הכל כדי לנצח? מה פתאום. איתמר בן גביר פנה אליי ערב הבחירות ואמר ׳אני מוכן להוריד את המועמדות שלנו ולתמוך בליכוד ותקבלו עשרות אלפי קולות נוספים׳, מה שיכול היה להכריע את הכף ולשנות את כל התמונה. אם בן גביר היה יורד היינו מקבלים 60 מנדטים או לבטח 59. היה לו תנאי אחד – שאני אאשר תפילות בשבת ליהודים בהר הבית – דבר שהיה מבעיר את המזרח התיכון. לא הייתי מוכן לזה. לא הייתי עושה את זה בשום מחיר״.

נתניהו הוסיף ואמר: ״גנץ אמר שהמפלגה הגדולה תקים את הממשלה. אנחנו עם שלושה מנדטים יותר והם גונבים את דעת הציבור. איך אמר בוגי על הרשימה המשותפת: ׳הם רצו להעמיד חיילים לדין על רצח – איך אנחנו יכולים לשבת איתם׳. זה לא הכל – הם קוראים להחזרת הגולן, חיילי צה״ל כפושעי מלחמה, יש להם מצע ששולל את המדינה כמדינה יהודית. המצע שלהם פוגע בביטחון המדינה, תומך בטרור – אתם נותנים ידכם לדבר הזה? אין גבול לציניות שלכם? תזרקו את כל העקרונות שלכם לפח״?

ראש הממשלה הבהיר: ״אני לא הולך לשום מקום – אשאר מנהיג הליכוד. הם מנסים לפסול אותי בחוק פרסולני. אפילו באיראן אין דבר כזה. בטח לא אחרי בחירות. הם פועלים לביטול יסוד הדמוקרטיה. לא ניתן לזה לקרות. נעשה כל שביכולתנו כדי שזה לא יקרה. אנחנו נפנה לאנשים, למצפונם, אם נשאר להם מצפון ונפעיל את כל הכוח המוסרי והציבורי שיש לנו כדי להבהיר שהדבר הזה אסור שיקרה. הציבור יתחשבן היטב עם כל מי שיפר הבטחותיו מכל מה שהתחייבו לו.

הם מעללים עלינו שכרתנו ברית עם המשותפת – זה שקר. לא נכון. לא היה ולא יהיה״.

נתניהו הוסיף ואמר כי הליכוד בודק עדיין את תוצאות הבחירות וטרם קיבל לידיו את כל החומרים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]