למרות הירידה המתמשכת במספר העולים מצרפת, עלייה של 30% במספר המבקשים לעלות לשומרון - 0404
למרות הירידה המתמשכת במספר העולים מצרפת, עלייה של 30% במספר המבקשים לעלות לשומרון רועי חדי

למרות הירידה המתמשכת במספר העולים מצרפת, עלייה של 30% במספר המבקשים לעלות לשומרון

בשנים האחרונות נרשמה ירידה חדה ומדאיגה במספר העולים מצרפת לישראל, כך על פי הנתונים שפרסמה הלמ"ס. החל משנת 2015, שהייתה שנת שיא בגל עליית יהודי צרפת, חלה ירידה של 23.5% במספר העולים מצרפת לישראל. בשנת 2019 עלו מצרפת 2,300 יהודים וזאת לעומת 2,415 עולים לישראל בשנת 2018.

לעומת הירידה הכללית במספר העולים מצרפת לארץ, המועצה האזורית שומרון רשמה עלייה של כ-30% במספר העולים המבקשים לעלות לשומרון. השבוע הגיעו יהודים מצרפת בכדי לבדוק אפשרות לעלות לשומרון, והתקבלו בשירה ריקודים והנפת דגלי ישראל ע"י תושבי רבבה, לשם צפויים להגיע העולים מצרפת לשומרון בקיץ הקרוב.

העולים נפגשו עם ראש המועצה האזורית שומרון, עם רב הישוב הרב גנזל, יו"ר הישוב מנשה וכניש ביקרו בבתי הספר והגנים, ושוחחו עם אנשי המקצוע בהם מנהלת ביה"ס וחברי וועד הישוב.

ראש המועצה, יוסי דגן נפגש עם המשפחות, הזמין אותן לעלות לארץ ישראל, להתיישב ברבבה שבשומרון ואמר להן: "אני לא יכול להציע לכם את כל השירותים המוניציפאלים כמו בפאריז, אבל אני יכול להציע לכם ציונות. אמנם ברבבה אין "מטרו" והמרכז המסחרי הוא עדיין לא השאנז אליזה, אבל פה זו נחלת אבותינו, הבית האמיתי של כל יהודי, לעלות לפה זו ציונות אמיתית. לשומרון יש גם בונוס – קהילה מחבקת ותומכת, ומערכת שלמה שקולטת, מלווה ומשלבת את העולים. אנו מקוים כי כבר בשנה הבאה נוכל לראות את העולים החדשים נקלטים בקהילת רבבה".

המשפחות התרגשו וחלקן הודיעו במקום שיעלו לרבבה בקיץ הקרוב. מזה 7 שנים מנהלים במועצה האזורית שומרון בשיתוף עם עמותת "קליטת קהילות ישראל", ותנועת "אמנה", פרויקט עלייה ייחודי המביא עולים בקונספט עלייה קהילתי. המועצה משקיעה בפרויקט זה מאות אלפי שקלים בשנה במטרה להפוך את השומרון למרכז משיכה לעולים מצרפת.

"זה פרויקט דגל מבחינתנו, מספר המשפחות הצרפתיות המעוניינות לעלות לשומרון נמצא בעליה מתמדת ואנחנו ערוכים לקלוט אותן", אומר ראש המועצה. "אנחנו מכינים את הקרקע לקליטת מאות אלפי עולים מצרפת, והפיכת השומרון לבית עבור עולי צרפת".

רפי אביטל, ממונה קליטת עליה במועצה האזורית שומרון, אמר לעולים: "התרגשתי לפגוש את המשפחות ואני רוצה לברך אותם על האומץ להיות שותפים ברעיון הגאולה. מחמם את הלב לראות את ההתגייסות המדהימה של קהילת רבבה. אנו ערוכים ומוכנים לקליטתם, חבילת הליווי של המועצה למשפחות העולים כוללת פרויקטורית מלווה צמודה, מורת אולפן, מורה מגשרת, בת שירות לאומי, משפחות מאמצות וקהילה חמה ומחבקת. בנוסף, העולים יקבלו סיורי הכרות הארץ ליווי רוחני וסיוע במציאת עבודה".

עד עתה הגיעו כ-70 משפחות עולים לגור ביישובי השומרון. הן נקלטו ביישובים: יקיר, פדואל וברוכין. הפרוייקט זכה עד כה ל-100% הצלחה. יש לציין כי הפגישה התקיימה לפני נסיעת ראש המועצה יוסי דגן לאירופה שבעקבותיה נכנס לבידוד כפי שמחייבות הוראות משרד הבריאות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]