קורונה בישראל | השבים מאירופה ישהו בבידוד ולא יתאפשרו כנסים של למעלה מ-5000 איש. רה"מ נתניהו: "להימנע מלחיצות ידיים" - 0404
קורונה בישראל | השבים מאירופה ישהו בבידוד ולא יתאפשרו כנסים של למעלה מ-5000 איש. רה חיים צח, לע"מ

קורונה בישראל | השבים מאירופה ישהו בבידוד ולא יתאפשרו כנסים של למעלה מ-5000 איש. רה"מ נתניהו: "להימנע מלחיצות ידיים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר היום (רביעי) הצהרה מיוחדת על נגיף הקורונה יחד עם מנכ"ל משרד הבריאות ושר הבריאות ליצמן. בין היתר, אמר ראש הממשלה נתניהו כי יש להמנע מלחיצות יד בין אנשים. רה"מ הוסיף ואמר כי השבים מאוסטריה, ספרד, גרמניה וצרפת יצטרכו לשהות גם הם בבידוד של שבועיים. 

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע: "לא נאפשר כנסים של למעלה מ-5000 בני אדם". בין היתר, מרתון ירושלים ככל הנראה יבוטל ומשחקי כדורגל צפויים להיות מוגבלים לכניסת 5000 אוהדים בלבד וייתכן ואף יבוטלו. 

רה"מ נתניהו: "אנחנו בעיצומה של מגפה עולמית, זו האמת וצריך להגיד אותה. ישראל היא בין היחידות היחידות במערב שנמצאת במקום טוב יחסית לאחרות. נקטנו בצעדים קשים במטרה למנוע התפשטות וכך קרה. ננקוט בצעדים נוספים במטרה להמשיך בבידוד הנגיף הקשה". 

מנכ"ל משרד הבריאות: "אנחנו חייבים לנקוט במהלכם חיוניים. נאסור על כנסים בינלאומיים גם בארץ ועל נסיעה לחו"ל של עובדי מערכות חיוניות. נעשה הכל כדי שכשהאירוע הזה ייגמר – נסתכל אחורה ונגיד שישראל הייתה אחת היחידות שעמדו במשימה למנוע הדבקה המונית".

11 הצעדים החדשים של משרד הבריאות להתגונן בפני הקורונה:

1. ישראלים השבים מצרפת, גרמניה, שוויץ, ספרד ואוסטריה יחויבו בבידוד בית למשך 14 יום, ההחלטה רטרואקטיבית מיום עזיבת היעד.

2. זרים ממדינות אלו לא יוכלו להיכנס לישראל, אלא עם יציגו יכולת מוכחת לבידוד בית. ישום החלטה זו יכנס לתוקף בימים הקרובים.

3. איסור גורף לקיום כנסים בינלאומיים בישראל.

4. תושבי ישראל השבים מכינוסים בינלאומיים בחו"ל – יחויבו בבידוד בית 14 יום.

5. עובדי מערכת הבריאות – איסור גורף לצאת לחו"ל.

6. חל איסור לקיים אירועים המוניים והתקהלויות מעל 5,000 איש.

7. חל איסור השתתפות בהתכנסויות מעל 100 איש, לאנשים שחזרו מכל יעד בחו"ל ב-14 הימים האחרונים.

8. המלצה לנציב שירות המדינה לאסור באופן גורף יציאות עובדים לחו"ל.

9. המלצה לבני 60 ומעלה ולבעלי מחלות רקע כרוניות כגון מחלות לב, סכרת, יתר לחץ דם, מחלות נשימתיות או דיכוי חיסוני, להימנע מהתקהלויות וממגע עם אנשים ששבו מכל יעד בחו"ל או בעלי תסמינים או אנשים החשודים כחולים.

10. תיירים ששהו באיראן, עיראק, סוריה, לבנון (ב-14 יום האחרונים) לא יורשו להיכנס.

11. משרד הבריאות ממליץ להקפיד הקפדה יתרה על היגיינה ולהימנע מלחיצות ידיים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]