יום המודעות הבינלאומי לווירוס הפפילומה | הרופאים על חשיבות החיסון: "הוירוס פוגע בגברים ונשים - וגורם לסרטן" - 0404
יום המודעות הבינלאומי לווירוס הפפילומה | הרופאים על חשיבות החיסון: דוברות קפלן

יום המודעות הבינלאומי לווירוס הפפילומה | הרופאים על חשיבות החיסון: "הוירוס פוגע בגברים ונשים – וגורם לסרטן"

היום (רביעי) הינו יום המודעות הבינלאומי לווירוס הפפילומה (HPV) הפוגע בגברים ובנשים כאחד, ואף מביא להתפתחות מחלת הסרטן. לקראת ציונו של יום זה, מסביר פרופסור אלון בן אריה, מנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי קפלן, על חשיבות החיסון: ״וירוס הפפילומה (HPV) הוא וירוס נפוץ הפוגע בגברים ובנשים. לווירוס הפפילומה יש יותר מ–100 זנים שונים, חלקם מעורבים בגרימת סוגי סרטן שונים".

עוד הוסיף הפרופ': "החודשים האחרונים ברחבי העולם עם וירוס השפעת ווירוס הקורונה, הראו לנו שוב כמה חיסונים הם חלק משמעותי בבריאות האוכלוסיות, גברים ונשים. לווירוס הפפילומה קיים חיסון, החיסון ניתן בחינם בגיל 14 בבתי הספר וניתן לקבל אותו חינם עד גיל 18 בלשכות הבריאות של משרד הבריאות. אם לא חוסנתם, ניתן להתחסן גם אחרי גיל 18 ועד גיל 45.

ארגון הבריאות העולמי מגדיר את החיסון כבטוח ביותר לשימוש. החיסון עצמו נבדק בצורה מקיפה במשך שנים רבות ומיליוני נשים וגברים ברחבי העולם חוסנו ללא תופעות לוואי.

לתוצאות העגומות של הדבקה בוירוס הפפילומה אנו נחשפים בכל יום. אך מכיוון שגם החיסון לא נותן מענה של 100%, חשוב ביותר להקפיד על ביקורת שגרתית אצל רופא/ת הנשים שלכן הכוללת בדיקות סקר לגילוי מוקדם של מצבים טרום סרטניים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]