נסגרו "קלפיות הקורונה" למבודדי בית: 70.3% מהשוהים בבידוד מימשו את זכותם להצביע - 0404
נסגרו דוברות מד"א

נסגרו "קלפיות הקורונה" למבודדי בית: 70.3% מהשוהים בבידוד מימשו את זכותם להצביע

נסגרו הקלפיות הייעודיות למבודדי הבית עקב החשד לקורונה. בסך הכל, 18 קלפיות שהוקמו על ידי ועדת הבחירות המרכזית באוהלים מבודדים ומיוחדים, אויישו במהלך היום ע"י חובשים ופאראמדיקים של מגן דוד אדום שהיו ממוגנים כנדרש.

עד למועד סגירת הקלפיות, הצביעו 4,073 בני אדם שהם 70.3% מבעלי זכות ההצבעה בקלפיות המיוחדות. כזכור, שני חולי קורונה נוספים אותרו היום בישראל – השניים הוכנו לבידוד בבית החולים ולא הגיעו לקלפיות המיועדות. בכך נמנעה הדבקה מסיבית בנגיף.

כזכור, שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל מד"א אלי בין סיירו מוקדם יותר היום במתחם הקלפיות הייעודיות. השר ליצמן אמר: "מבקש לשבח את ההיערכות המקיפה והמאסיבית של ועדת הבחירות המרכזית יחד עם משרד הבריאות ומד"א, בכדי להבטיח אפשרות הצבעה בבחירות גם לשוהים בבידוד.

אני מבקש להרגיע את הציבור ולקרוא שוב לאזרחי ישראל: בואו להצביע ללא חשש מהקורונה. מצב הקורונה בשליטה מלאה ומשרד הבריאות הוא היחיד המוסמך לעדכן בנושא. היזהרו מפייק ניוז. גם לשוהים בבידוד יש לתת לממש את זכותם הדמוקרטית ואנו עושים זאת במיטב הזהירות הנדרשת. אנו מודעים לתורים הארוכים בקלפיות הייעודיות ואנו סומכים על ועדת הבחירות שתשקול הארכת הזמן ותכריע כפי שצריך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]