עד כה: צוותי מד"א לקחו דגימות מ-834 אנשים הנמצאים בבידוד ביתי - 0404
עד כה: צוותי מד דוברות מד"א

עד כה: צוותי מד"א לקחו דגימות מ-834 אנשים הנמצאים בבידוד ביתי

אתמול (ראשון) התקיימו בתחנות מד"א ברחבי הארץ השתלמויות בנושא בדיקת מטופלים שקיים חשש כי נדבקו בנגיף הקורונה. יותר ממאתיים חובשים בכירים במד"א תודרכו ללקיחת דגימות מריריות מטופלים, תוך שהם עוטים ערכות מיגון מלאות נגד הידבקות, ויצטרפו אל מאתיים הפראמדיקים שכבר מבצעים את הבדיקות במהלך השבוע האחרון.
 
מאז פתיחת המוקד המשותף של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות, החובשים והפראמדיקים במוקד ענו לכ-12,000 שיחות של אזרחים בנושא הקורונה, מתוכן כ-3,000 שהועברו לבירור מקיף וטיפול במוקד המשותף של מד"א ומשרד הבריאות. אל 834 מטופלים אשר נמצאים בבידוד ביתי וסבלו מתסמינים, נשלח פראמדיק של מד"א, אשר לקח מהם דגימה לבדיקת הימצאות נגיף הקורונה בגופם.
 
ממד"א נמסר: "כל אדם שעל פי הנחיות משרד הבריאות נדרש להיות בבידוד ביתי, וסובל מתסמינים כמו חום, שיעול, או תסמינים נשימתיים אחרים, עליו להתקשר למוקד 101 של מד"א. החובשים והפראמדיקים במוקד מצרפים לשיחה רופא/ה, שמחליטים בהתייעצות עם הרופא המחוזי של משרד הבריאות, כיצד להמשיך בטיפול הרפואי.
 
על פי התסמינים, מתקבלת החלטה האם לשלוח פראמדיק או חובש בכיר שיקח דגימה מהמטופל בביתו, מבלי לפנות אותו בשלב זה. הדגימות מועברות למעבדה, על מנת לבדוק הימצאות של נגיף הקורונה בגופו. במידת הצורך, מוזנק אמבולנס על מנת לפנות את החולה לבית החולים בתנאי בידוד מיוחדים".
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום ממשיך, זה השבוע השני, לקחת דגימות למטופלים בבתיהם, על מנת לשלול את הימצאות נגיף הקורונה בגופם. מאות חובשים בכירים במגן דוד אדום נרתמו למשימה, שכן הם מכירים בחשיבות ביצוע הבדיקות הרפואיות בבית המטופלים, על מנת למנוע התפשטות של הוירוס בישראל. החובשים והפראמדיקים ממוגנים ברמה הגבוהה ביותר, בערכות ייעודיות נגד הידבקות, על פי הפרוטוקול הנהוג במקרים מאין אלו, בו אנו מתורגלים גם בשגרה.

מגן דוד אדום עובד בשיתוף פעולה ובתיאום מלא עם משרד הבריאות, בתי החולים וקופות החולים, וימשיך לעשות ככל יכולתו על מנת לסייע למאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]