בזבוז מיליונים מכספי צה״ל | מה קרה כאשר בני גנץ הפך את לשכתו ל״ארמון גדול״ ואמר שהכסף מיועד לחמ״ל? - 0404
בזבוז מיליונים מכספי צה״ל | מה קרה כאשר בני גנץ הפך את לשכתו ל״ארמון גדול״ ואמר שהכסף מיועד לחמ״ל? אלעד מלכה

בזבוז מיליונים מכספי צה״ל | מה קרה כאשר בני גנץ הפך את לשכתו ל״ארמון גדול״ ואמר שהכסף מיועד לחמ״ל?

הנה עוד סיפור שהמערכת השתיקה במשך שנים וזאת רק כדי לשמור על בני גנץ בתוך צמר גפן.

היה זה כאשר בני גנץ קיבל את תפקיד אלוף פיקוד צפון (כמובן בגלל קשרי חברות – עוד יורחב בכתבה נפרדת). גנץ, נכנס ללשכה המוכרת כצריף הפיקוד בצפת והחליט שאלוף צריך להיות מכובד ולקבל לשכה מפוארת.

לצה״ל לא היה כסף לכך ואף אלוף לפני בני גנץ כלל לא חשב על שיפוץ הלשכה. השיח באותם הימים היה שאם ימצאו קצת כסף בפיקוד צפון, יש להעבירו לשיפוץ מגורי המג״דים ברמת הגולן. גנץ, חשב אחרת והחל להפעיל את תכניתו.

הוא פנה לבינוי מבצעי במטה הכללי בבקשה לשפר את בור החמ״ל בפיקוד. (מהבינוי המבצעי שמנוהל באגף המבצעים של צה״ל קל יותר לקבל כסף כאשר מציגים בפניו דבר חשוב כמו חמ״ל הפיקוד).

קצין בפיקוד הצפון ששירת עם גנץ באותה התקופה סיפר לחדשות 0404: ״למעשה, בני גנץ ארגן את הכסף והחל לשפץ את הלשכה. הוא בנה ארמון גדול של שתי קומות. חתיכת ארמון עם חדרים יפים, דירה לאלוף ועוד. בשורה התחתונה זו הסטה של התקציבים, שזה דבר שאסור על פי הפקודות״.

הקצין המשיך וסיפר: ״לכולם היה אינטרס לשמור את הסיפור בשקט. אח״כ, משום מה, קודם קצין הלוגיסטיקה שהיה אחראי על השיפוץ. מדובר בעלויות של מיליוני שקלים. הסיפור הזה נותר רדום בתוך המערכת״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]