בדחיפת בנט - מועצת התכנון העליונה אישרה כ-1,800 יחידות דיור ביו"ש - 0404
בדחיפת בנט – מועצת התכנון העליונה אישרה כ-1,800 יחידות דיור ביו

בדחיפת בנט – מועצת התכנון העליונה אישרה כ-1,800 יחידות דיור ביו"ש

מועצת התכנון העליונה (מת"ע) של המנהל האזרחי ביהודה ושומרון אישרה היום (חמישי) כ-1,800 יחידות דיור בהתיישבות, על פי הצעתו של שר הביטחון נפתלי בנט. בשבוע שעבר קבע השר בנט כינוס של המועצה להיום, זאת על מנת לאשר את המהלך בהקדם.

עפ"י התכנית שאושרה במת"ע, אושרו כ-1,800 יחידות דיור במספר יישובים בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, עפ"י הפירוט הבא: עלי (620), שילה -שבות רחל (534), אלון שבות (110), מעלה שומרון (106), נוקדים (105), צופים (92), גבעת זאב (73), צופים (64), הר ברכה (48), קרני שומרון (24), שער השומרון (אזור תעשייה).

ביישוב עלי, בו אושרו 620 יחידות דיור, התאפשר המהלך לאחר שבשבוע שעבר ביטל בג"ץ את צו הביניים שעיכב את קידום התב״ע של היישוב.

שר הביטחון, נפתלי בנט: "אנחנו לא מחכים, אנחנו פועלים. אנחנו לא נמסור סנטימטר אדמה של ארץ ישראל לערבים, אבל בשביל זה צריך לבנות. אישרנו היום יחידות דיור רבות בהתיישבות, ונמשיך לפעול גם בהמשך. כך צריך לפעול גם בנושא הריבונות – במעשים בשטח. משך שנים הסבירו להתיישבות מדוע הכל מסובך והבירוקרטיות תקעו הכל, את הדבר הזה אנחנו מפסיקים.

אנחנו כבר לא בשיח של פינוי והקפאה אלא בהתרחבות ובנייה. ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון היא אחת מאבני הבניין של הציונות במדינת ישראל. היא גאוותנו, ובמקום לעצור אותה – נמשיך לקחת אותה קדימה".

לדבריו התייחס ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן, ואמר: "וְיָשְׁבוּ עָלֶיהָ לָבֶטַח וּבָנוּ בָתִּים". בשעה טובה אנו שמחים לבשר שאושרו היום שתי תוכניות חדשות בגוש עציון בישיבת מת"ע במנהל.

תוכנית ל-105 יחידות דיור בכפר אלדד בשכונת המשקפים, שכונה חדשה שתיבנה בכניסה ליישוב. ותוכנית מהפכנית של ל-110 יחידות דיור בקהילה באלון שבות, הראשון מסוגו ביהודה ושומרון. בו ייבנו 40 יחי' דיור לוותיקים, שיוכלו להישאר בקהילתם לצד קבלת כל השירותים המתקדמים, ו-70 ליח"ד למשפחות צעירות, ובנוסף יהיה במקום שטחי בילוי ומסחר לכל המשפחה.

האישורים הללו מצטרפים לבנייה שכבר קיימת באלון שבות לכ-60 יחידות חדשות ולבנייה המואצת בכפר אלדד ב"בנה ביתך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]