חג להתיישבות | הוסדר באופן רשמי היישוב עלי שבבנימין - 0404
חג להתיישבות | הוסדר באופן רשמי היישוב עלי שבבנימין דוברות בנימין

חג להתיישבות | הוסדר באופן רשמי היישוב עלי שבבנימין

מועצת התכנון העליונה במינהל האזרחי אישרה הבוקר (חמישי) למתן תוקף את התב"ע של היישוב עלי בבנימין והביאה בכך להסדרת היישוב.

במסגרת אישור התכנית, ובכפוף לפרסום התוכנית למתן תוקף, הושלמה הסדרתם של מאות בתים ביישוב. בתים אחרים בישוב צפויים גם הם להיות מוסדרים לאחר סיום התהליכים בעניינים בבג"ץ.

את התכנית לאישור היישוב הגישה מועצת בנימין ואישורה התעכב תקופה ארוכה בדרג המדיני ולאחרונה אף על ידי עתירות שהגישו פלסטינים לבתי המשפט. לפני שבועיים ביטלו שופטי בג"ץ את צו הביניים נגד קידום התב"ע של רוב שטחי היישוב ונסללה הדרך לאישור התב"ע.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "זהו יום חג להתיישבות. היישוב עלי יוכל כעת להתפתח, לגדול ולשגשג. אישור התכנית עושה צדק אחרי שנים של עוול אנושי כלפי מאות תושבים שרכשו את ביתם כדין. אנחנו מצפים מהממשלה לקדם את ההסדרה של השכונות הנוספות בעלי שאינם כלולות בתב"ע שאושרה, כדי לאפשר את פיתוח עלי וההתיישבות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]