אושר להפקדה איזור התעשייה שער השומרון - דגן: "צפוי להעניק תעסוקה להמוני תושבי יו"ש" - 0404
אושר להפקדה איזור התעשייה שער השומרון – דגן: רועי חדי

אושר להפקדה איזור התעשייה שער השומרון – דגן: "צפוי להעניק תעסוקה להמוני תושבי יו"ש"

שני עשורים לאחר שהחל התכנון, הבוקר (חמישי) אושר להפקדה במועצת התכנון העליונה, איזור התעשייה הגדול ביותר ביו"ש – שער השומרון, שיועד להייטק ולתעשייה. גודל האיזור המתוכנן עומד על כ-3000 דונם, כאשר האיזור יתפרש מצפון ומדרום לכביש 5, ויכלול כ-2 מליון מטר רבוע בנוי לתעשייה.

על פי התכנית ייבנה אזור התעשייה על שטח של כ-2 מיליון מ"ר לבנייה, סמוך לפארק סיבל. על השטח ייבנו מבני הייטק, חינוך, בנייני משרדים, מתחמי ספורט, מסחר, תיירות, הייטק, לואו-טקטק, ומפעלי תעשיה כבדה וקלה. בנוסף, ייבנה מסוף תחבורה עבור תושבי האזור עם חיבור לכביש 5 ולרכבת ישראל.

עם סיום הדיון במנהל האזרחי, הוציא ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בקבוק יין מיקב טורא מהשומרון, וראשי הרשויות הרימו כוסית לחיים יחד עם משתתפי הדיון. דגן בירך שהחיינו בשם מלכות, והדגיש שמדובר ברגע היסטורי: "איזור תעשייה שער השומרון צפוי לשנות את המשוואה בדרך למליון יהודים ביו"ש.

איזור התעשייה הזה שהוא הכי גדול ביהודה ושומרון, מעבר למתן מענה לתעסוקה גם לערבים וגם ליהודים, בכל המרחב ומעבר לשדרוג הנושא התעשייתי התעסוקתי והכלכלי, בכל מרחב השומרון הוא גם עוגן כלכלי אסטרטגי למדינת ישראל. המרחקים הקצרים גם מכביש 5, גם לנמלי הים, יש כאן הזדמנויות כלכליות עצומות למדינת ישראל, ובנוסף אנחנו זוכים להיות ברגע של ציונות אמיתית, איזור תעשייה כל כך גדול – לבנות את ארץ ישראל".

דגן הוסיף: "אני מבקש להודות לשותפי ראשי הרשויות השכנות ראש מועצת אורנית ניר בר טל וראש מועצת אלקנה אסף מינצר. לראש הממשלה בנימין נתניהו, מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, שר הבטחון חכ נפתלי בנט, שר הכלכלה חכ אלי כהן, קובי אלירז, אלוף פיקוד מרכז הקודם רוני נומה, ראש המנהל הקודם אחוות בן חור, ראש המנהל האזרחי הנוכחי תת אלוף רסאן עליאן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]