ארגון חותם דורש מיו"ר וועדת הבחירות: "עצור את תעמולת ההסתה של ישראל ביתנו" - 0404
ארגון חותם דורש מיו פייסבוק

ארגון חותם דורש מיו"ר וועדת הבחירות: "עצור את תעמולת ההסתה של ישראל ביתנו"

ארגון חותם פנה אמש (רביעי) במכתב ליו"ר וועדת הבחירות השופט ניל הנדל, בדרישה למתן צו איסור על הפרסומים האחרונים של מפלגת ישראל ביתנו, בטענה כי הם מהווים הסתה חמורה ושנאת יהודים באשר הם.

כך נמסר מהארגון: "קמפיין הפרסום של מפלגת ישראל ביתנו, לבחירות לכנסת ה-23, כולל סרטונים ופרסומים שונים הנושאים סממנים של תעמולות אנטישמיות, המזכירות פרסומים שפורסמו בעבר, בתקופה אפילה של העם היהודי ב-"דֶר שטירמֶר".

תוכן קמפיין השנאה המופנה כלפי אזרחים דתיים וחרדים משווה בין רב ראשי לאבו מאזן, וכולל סרטוני אנימציה בהם נראות קריקטורת יהודי בצורה מגוחכת, העומד ליד חייל ומצטייר כאויב. בכך מפלגת ישראל ביתנו הופכים את אזרחי ישראל הדתיים והחרדים לאוייבים הגדולים של מדינת ישראל".

בעתירה נכתב: "אין מילים לתאר את תחושות הקבס, וזיכרונות ההיסטוריה המרים שפרסומים אלו מעלים בפני כל מי שחווה את סבלו של העם היהודי במאה האחרונה. מדובר בפרסומי הסתה כנגד ציבור דתי וחרדי שעל פי תוכנם ישנה אפשרות ממשית שיביא לכדי עשיית מעשי אלימות כנגד יהודים דתיים וחרדים".

בעתירה גם צוין כי ליו"ר ועדת הבחירות ישנה הסמכות על פי חוק, לעצור תעמולת בחירות המהווה הסתה קיצונית, ואף החובה המוסרית לכך: "מדובר בדברי הסתה לשנאת יהודים באשר הם, דברים המוגדרים מבחינת מהותם כ- "פשע כלפי העם היהודי". על יו"ר ועדת הבחירות מוטלת האחריות לעצור זאת ולהגן על האזרחים החשופים להסתה זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]