שר הבריאות הכריז כי בית החולים שיוקם בקריית אתא יקרא ע"ש מנחם בגין ז"ל - 0404
שר הבריאות הכריז כי בית החולים שיוקם בקריית אתא יקרא ע דורון גולן

שר הבריאות הכריז כי בית החולים שיוקם בקריית אתא יקרא ע"ש מנחם בגין ז"ל

משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל חתמו היום (רביעי) על הסכם גג לבניית 19 אלף יחידות דיור ויותר ממיליון מטר רבוע של שטחי מסחר ותעסוקה בקריית אתא. במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר, משה כחלון, שר הבריאות, יעקב ליצמן, שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית קריית אתא, יעקב פרץ, הונחה אבן הפינה של בית החולים החדש שיוקם בעיר. 

במהלך טקס הנחת אבן הפינה, חשף שר הבריאות יעקב ליצמן כי בית החולים החדש שיוקם במקום ייקרא על שם מנחם בגין ז"ל. עוד אמר ליצמן כי "אנחנו בשלב האחרון לבחירת הקבלן להקמת בית החולים". בית החולים החדש יכיל 2,200 מיטות אשפוז וצפוי לשרת כ-650 אלף איש בקריות וביישובים שבסביבת קריית אתא. בניית יחידות הדיור הרבות הנוספות צפויה להביא להכפלה במספר תושבי העיר, שעומד כיום על כ-70 אלף תושבים. 

 ראש הממשלה נתניהו: "קריית אתא אימפריה – בית חולים גדול וחדש ועוד 19 אלף יחידות דיור. יפה פה יותר מאשר בטוסקנה. נמשיך בפיתוח ונשמור על הירוק".

שר האוצר כחלון הוסיף: "קריית אתא מקבלת בהסכם הזה תנופה אדירה. ראש העיר יעקב פרץ לקח על עצמו אתגר עצום, אבל עם הנסיון שלו הוא יצליח לממש אותו. לפני 15 שנה כח"כ צעיר הגשתי עם ח"כ בלומנטל הצעת חוק להקים בית חולים בקריות, היום זה קורה.

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון: "יעקב פרץ הוא ראש עיר ותיק ומנוסה, אני בטוח שהוא יממש במהרה את ההסכם שיחתם פה היום להקמת בית חולים ו-19 אלף יחידות דיור".

ראש העיר, יעקב פרץ: "הדרך לחתימה על ההסכם לא היתה קלה, אבל נמצאו המפתחות הכלכליים הנדרשים, אני מודה לכל מי שתרם להבאת הסכם זה לכלל חתימה ויציאה לדרך. הקמת בית החולים והסכם הגג מבטיחים עתיד מזהיר לקריית אתא, זהו המשך הגשמת הציונות במאה ה-21".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]