שר המשפטים אוחנה: "קורא לציבור להגיש בקשות למחיקת רישום פלילי בגין שימוש אישי והחזקה בקנאביס באופן מיידי" - 0404
שר המשפטים אוחנה:

שר המשפטים אוחנה: "קורא לציבור להגיש בקשות למחיקת רישום פלילי בגין שימוש אישי והחזקה בקנאביס באופן מיידי"

שר המשפטים, אמיר אוחנה, קרא הערב (רביעי) לציבור הרחב בישראל להתחיל בהליך למחיקת הרישום הפלילי בגין שימוש אישי והחזקה בקנאביס, זאת כחלק מהחלטת הליכוד להסדיר את שוק הקאנביס החוקי בישראל, כפי שנעשה במדינות רבות בעולם.

השר אוחנה: "אני קורא לציבור הרחב להגיש בקשות למחיקת רישום פלילי בגין שימוש אישי והחזקה בקנאביס באופן מיידי. מסלול חייהם התקין של יותר מדי אזרחים הופר. לא בגלל הקנביס – אלא בגלל האכיפה הפלילית על צריכתו. לקחו אזרחים שהם בדרך כלל שומרי חוק, והפכו אותם לעבריינים – לא כי פגעו באדם אחר חלילה, אלא כי פגעו, כביכול, בעצמם.

ראיתי את הפגיעה הזו מקרוב כעו"ד שייצג בתחום הפלילי, ראיתי יותר מדי צעירים שחייהם נרמסו תחת גלגלי האכיפה הדורסניים של המדינה, שחירותם נשללה ברגל גסה. כמה אנרגיות ומשאבים השקיעה המדינה בחוקרים, בלשים, רכזי מודיעין, תובעים, פרקליטים, סניגורים, שופטים, קלדנים, קציני מבחן ועוד – כדי לטפל בפשע ללא קורבן. וזאת, כמובן, על חשבון פשעים רבים שדווקא יש בהם קורבנות כואבים וסובלים – כי היריעה תמיד קצרה והכל עניין של סדרי עדיפויות.

הגיע הזמן לשנות מסלול. לכן, הודענו, ראש הממשלה ותנועת הליכוד, על שתי פעולות: הראשונה – הקמת ועדה שתתווה מסלול חקיקה מתאים להסדרת השימוש החוקי בקנביס על בסיס המודל הקנדי. השנייה – תיקון עוולות העבר: כשר המשפטים אני מודיע בזאת כי אמליץ בחיוב בפני הנשיא על כל בקשות החנינה ומחיקת הרישום הפלילי על עבירות שימוש אישי והחזקה של קנביס.

את הבקשות יש להגיש באמצעות הטופס באתר מחלקת החנינות. אל תקלו ראש – זה עובד. כל פניה כזו תגיע לשולחני ואפעל כפי שהתחייבתי".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]