בהלת הקורונה | פורסמה אזהרת מסע לנסיעה לאיטליה. משרד הבריאות לציבור: "שקלו נחיצות כל נסיעה לחו"ל" - 0404
בהלת הקורונה | פורסמה אזהרת מסע לנסיעה לאיטליה. משרד הבריאות לציבור: משרד הבריאות

בהלת הקורונה | פורסמה אזהרת מסע לנסיעה לאיטליה. משרד הבריאות לציבור: "שקלו נחיצות כל נסיעה לחו"ל"

בעקבות המשך התפשטות נגיף הקורונה בעולם, משרד הבריאות יוצא בשורות הנחיות חדשות לציבור, זאת יחד עם אזהרת מסע שהוציאה הממשלה לנסיעה לאיטליה. במסגרת ההנחיות, קוראים במשרד לכלל הישראלים לשקול כל נסיעה לחו"ל. כמו כן, החל מהיום, גם השבים מאיטליה יצטרכו לשהות בבידוד ביתי למשך כשבועיים.

בתחילה, התכוונו במשרד לאפשר לישראלים לשוב מאיטליה ולהורות על בידוד ביתי רק לשבים מהמדינה מיום ראשון הקרוב ואילך. אך לאחר מספר שעות, הבהירו במשרד כי הבידוד הביתי לשבים מהמדינה יחל כבר מרגע זה. 

ממשרד הבריאות נמסר: "הממשלה הוציאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה ולנוכח התחלואה שם – אנו קוראים לתושבי ישראל לא לנסוע לאיטליה. בנוסף, בכוונת משרד הבריאות להנחות כי החל מיום זה, כל מי שחזר מאיטליה ב-14 יום האחרונים נדרש להיות בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתו.

הערכת המצב במשרד הבריאות היא כי יש סיכוי גבוה לכך כי התחלואה התפשטה באזורים נוספים באירופה ובמקומות רבים אחרים בעולם ועל כן, משרד הבריאות קורא לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו"ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות.

נוסף על האמור – יש להימנע מנסיעות לכנסים, כינוסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות, ובכלל זה גם נסיעה לאירועים בעלי אופי דתי בהם מתכנסים אנשים ממדינות רבות. כמו כן, יש להימנע מקיום כנסים בינלאומיים בישראל. הנחיות מפורטות יועלו לאתר המשרד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]