איילת שקד: "לכחול-לבן אין משותף חוץ מ'רק לא ביבי' - זה מישמש של דעות" - 0404
איילת שקד: מרק ישראל סאלם

איילת שקד: "לכחול-לבן אין משותף חוץ מ'רק לא ביבי' – זה מישמש של דעות"

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד התראיינה היום (רביעי) בוועידת העסקים של 'מעריב 2030' ואמרה כי ישנה אפשרות סבירה שגוש הימין ישיג 61 מנדטים, וכי כנראה שנצטרך מבצע צבאי יצירתי בדרום.

כך אמרה שקד: "אם נתניהו יצליח לעודד את אחוזי ההצבעה אצלו ולעורר את מעוזי הליכוד נצליח להגיע ל-61 מנדטים. לכחול לבן אין שום דבר משותף חוץ מאידאולוגיית 'רק לא ביבי'. יש שם אנשי שמאל, חלקם סוציאליסטים, חלק קפיטליסטים, חלק בעד חוק הלאום – זה מישמש של דעות.

יש תיקו כי ליברמן צריך לבחור גוש. אני חושבת שאחד הגושים ישיג 61 מנדטים, או שתהיה ממשלת ימין או שתהיה ממשלת שמאל-ערבים. זו הערכה אמיתית שלי, אם גנץ היה מקבל את הצעת נתניהו ומחליף אותו לאחר חצי שנה, הייתה ממשלה.

אני, בנט, דרעי וגפני נתנו התחייבות לגנץ שנתניהו יקיים את הרוטציה, ובכל זאת הם לא הסכימו. תצאו מאשליית ממשלת אחדות, זה לא יקרה – או ימין או שמאל. אחד הגושים ישיג 61 – אני חושבת שלגוש הימין יש סיכוי טוב להשיג 61. אני רואה שיש התעוררות".

מרק ישראל סאלם

על המצב בעזה אמרה שקד: "נפתלי אמר 'דין בלון כדין רקטה' – על כל בלון תוקפים, גם מחרטות וגם מחסני נשק. התחלנו לגרור את הגופות, וזה גם צעד נכן של בנט – לקחת קלפי מיקוח כדי ללחוץ על חמאס בשביל להחזיר את הבנים.

פעם ראשונה שהג'יהאד ירה רקטות, תושבי הדרום לא ישנו טוב בלילה, אבל גם בסוריה לא ישנו טוב בלילה, וחלק לא קמו מהשינה. זה ברור שבשביל לתת שקט לתושבי הדרום יצטרכו מבצע צבאי יצירתי, כזה שנתחיל אותו ולא ניגרר אליו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]