18 שנות מאסר ופיצוי בסך 500,000 ש"ח נגזרו על המחבל שניסה לרצוח את נירית זמורה - 0404
18 שנות מאסר ופיצוי בסך 500,000 ש ערוץ 20

18 שנות מאסר ופיצוי בסך 500,000 ש"ח נגזרו על המחבל שניסה לרצוח את נירית זמורה

בית המשפט הצבאי יהודה במחנה עופר גזר הבוקר (רביעי) על המחבל שדקר את נירית זמורה בצומת הגוש עונש מאסר של 18 שנה, בנוסף לתשלום פיצויים על סך 500,000 ש"ח, בהתאם להרשעתו בניסיון לרצח. מדובר בגזר דין שני, לאחר שבפעם הראשונה הורשע המחבל בגרימת חבלה חמורה בלבד.

התביעה הצבאית ערערה על הכרעת הדין המקורית, ובית המשפט הצבאי לערעורים הרשיע את המחבל בניסיון לרצח. בדיון שהתקיים היום נכחו נירית זמורה ובני משפחתה בליווי עו"ד חיים בלייכר.

עו"ד בלייכר מארגון חוננו מסר: "פסק הדין של 18 שנה זה המינימום שנהוג היום לתת על ניסיון לרצח. היום עם כניסת חוק המאבק בטרור רמת הענישה כבר עומדת על מעל 20 שנה. יחד עם האכזבה על גובה העונש, אנו מברכים על התיקון שלבסוף נעשה בכך שנוספו למחבל 4 שנות מאסר.

אנו נמשיך לפעול ביחד עם נפגעי פעולות האיבה להחמרה בענישת המחבלים והרוצחים שתביא להגברת ההרתעה, ותמנע מהמחבלים לשוב על מעשיהם".

נירית זמורה תיארה את תחושותיה: "למיטב הבנתי אפשר היה לתת יותר, אבל אני מרגישה שנעשה פה צעד משמעותי. אני רוצה לומר תודה לארגון חוננו ולעו"ד חיים שליוו אותנו, ושבעז"ה לא נזדקק עוד לדברים כאלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]