הבנות מילאו את עזרת הנשים - נשות הכותל נשארו בחוץ - 0404

הבנות מילאו את עזרת הנשים – נשות הכותל נשארו בחוץ

מעל אלף הנשים והבנות שהגיעו הבוקר (רביעי) לתפילת ראש חודש בכותל מילאו את עזרת הנשים ול'נשות הכותל' לא נותר אלא להישאר מחוץ לרחבה.

מעל 2000 מתפללים ומתפללות שפקדו הבוקר את רחבת הכותל המערבי, הצטרפו לתפילה החגיגית לכבוד ר"ח אדר שנערכה במקום, כאשר הנוכחות הגבוהה של המתפללות אילצה את קבוצת 'נשות הכותל' להישאר מחוץ לעזרת הנשים. לתפילה היום הגיע גם רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, שהצטרף למתפללים בשירה וריקודים.

המארגנים מספרים כי התפילה הבוקר התקיימה לציון 3 שנים לתחילת התפילות במתכונת הזו, ולכבוד האירוע הוזמנו גם חברי כנסת ומתמודדים לתפילה אך אף אחד מהם לא הגיע, לעומת זאת בני הנוער הצביעו ברגליים וכמות ההסעות שהקצו לא הספיקה לאור הביקוש הרב, כך לדברי המארגנים.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר: "ההמונים שהגיעו היום מעידים באופן ברור על הרצון הברור של הציבור, שכבר 3 שנים הולך ומצטרף ליוזמה הזו, במעגלים שמתרחבים והולכים מחודש לחודש, לשמור על קדושת הכותל לכל אורכו, ולא לאפשר לקומץ פורעות חוק אלימות לפגוע בו.

אנו מקווים ומצפים שגם נבחרי הציבור, שחלקם אמנם הצהירו בימים האחרונים על התגייסותם לעניין אך אף אחד לא הואיל להצטרף לתפילה הבוקר, יתגייסו אחרי הבחירות לטובת העניין, ויסדרו את התקנות כך שקדושת הכותל לכל אורכו תשמר".

מ"נשות הכותל" נמסר בתגובה: "נשות הכותל הכניסו ספר תורה לרחבת הנשים בכותל המערבי וקראו ברוב עם את קריאת ראש החודש, זה החודש השני ברציפות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]