רבנים בפנייה לדרעי וסמוטריץ': תקנו תקנות למניעת תחבורה ציבורית בשבת - 0404
רבנים בפנייה לדרעי וסמוטריץ': תקנו תקנות למניעת תחבורה ציבורית בשבת הלל מאיר ואור אלכסנברג

רבנים בפנייה לדרעי וסמוטריץ': תקנו תקנות למניעת תחבורה ציבורית בשבת

עשרות רבנים בציונות הדתית פנו היום (שלישי) לשר הפנים אריה דרעי ולשר התחבורה בצלאל סמוטריץ', בבקשה כי יתקנו תקנות לעצירתה של התחבורה הציבורית בשבתות, במספר ערים בישראל. זאת בעקבות כך שמספר עיריות החלו לאחרונה להפעיל קווי אוטובוס פרטיים בשבתות ובחגים.

בין הרבנים החתומים נמצאים גם הרב יצחק שילת ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים, הרב יצחק צורישדי מתל אביב, ראש ישיבת אורות יהודה באפרת הרב שלמה קמחי, ועשרות רבנים נוספים. בניהם רבני ישובים ורבנים ממוסדות מוכרים בציונות הדתית, כגון מכינות עלי ועצמונה, מכון מאיר וישיבת שבי חברון ועוד.

הרבנים ביקשו כי השרים יפעלו, כל אחד בתחומו, לעצירת התופעה הפוגעת באורח החיים היהודי במדינה: "לכל אחד מהשרים יכולת נרחבת לחוקק תקנות שבכוחן לעצור את התופעה. השר סמוטריץ' מתוקף תקנות התעבורה והשר דרעי תקנות מתוקף פקודת העיריות אשר כשר הפנים מוקנות לו. בשבוע שעבר פורסם גם מכתבו של עו"ד גיא בוסי אל השר סמוטריץ' בו מנה עו"ד בוסי לשר את הדרך החוקית בה יכול השר סמוטריץ' לתקן תקנות גם בתקופתה של ממשלת מעבר".

מתנועת חזון נמסר: "בטוחים כי השרים יהיו קשובים לציבור הישראלי, וישתמשו בסמכות המוקנית להם ע"י החוק כדי למנוע את המיזם של חולדאי עוד לפני הבחירות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]