בחורי ישיבה פוצו ב-50,000 ש"ח לאחר נגיעת שוטרת | עו"ד בן גביר: "צריכים לדעת שהם מוגנים" - 0404
בחורי ישיבה פוצו ב-50,000 ש עו"ד איתמר בן גביר

בחורי ישיבה פוצו ב-50,000 ש"ח לאחר נגיעת שוטרת | עו"ד בן גביר: "צריכים לדעת שהם מוגנים"

פיצוי חסר תקדים של 50,000 ש"ח ניתן לאחרונה לשני בחורי ישיבה ששוטרת נגעה להם בכתף וסגרה את דלת חדר החקירה, על אף שהתבקשה מהם שלא לעבור על איסור הייחוד.

במהלך הפגנה שנערכה בשנת 2017, נעצרו עשרות בחורי ישיבה בבני ברק, שהובאו לתחנת המשטרה וסרבו להזדהות, בהוראת הרבנים. כתוצאה, איימה השוטרת המדוברת על שניים מהם שאם לא יכנעו היא תסגור את דלת חדר החקירות.

צעיר שהסביר לה שמדובר באיסור חמור, נשבר ומסר את שמו לאחר שכפתה עליו לערוך תביעות אצבעות. גם הצעיר השני הועבר לטיפולה, כאשר זאת צחקקה ונגעה בו.

השניים הגישו כתב תביעה באמצעות עו"ד איתמר בן גביר, כאשר בכתב ההגנה השוטרת טענה כי הייתה חייבת לסגור את הדלת, כדי שבחורי הישיבה לא ייברחו. בדיון שנערך הביא בן גביר עדה, עו"ד שהייתה במסדרון וראתה שהשוטרת נגעה בצעירים בצורה מכוונת.

בנסיבות אלה עוד לפני שנערך דיון, הסכימה המשטרה לשלם פיצוי והשופט הורה על תשלום בסך 50,000 שקלים. זאת במקביל לכך שנפתח הליך נגד השוטרת.

עו"ד בן גביר מסר: "מדובר בתקדים חשוב שנועד להגן על ציבור שלעיתים יש מי שחש בנוח לתקוף אותו במחשבה שלא ישלם על כך. לא יתכן ששוטרים במדינת ישראל יחשבו שהם מעל החוק ויתנהגו כעבריינים. בחורי ישיבות צריכים לדעת שהם מוגנים ושלא ניתן לפגוע באמונתם".

מדוברות משטרת ישראל נמסר: "בעקבות מעצרם של סרבני גיוס בשנת 2017, מאות מפגינים הפרו במקום את הסדר הציבורי באזור. המפגינים שכבו על הכביש משני צדדיו, חסמו נתיבי תעבורה וסיכנו חיי אדם. משטרת ישראל כמי שאמונה על שמירת הסדר הציבורי ושלום הציבור נדרשה להשיב את הסדר הציבורי על כנו ולכן עצרו השוטרים את המתפרעים.

נדגיש כי לצד ביצוע כלל משימות אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, שוטרי ושוטרות משטרת ישראל מונחים להקפיד על שמירת כבודם וכיבוד אמונתם של חשודים ועצורים באשר הם, גם אל מול ניסיונות אינספור להכשילם ולעיתים קרובות אף אלימות מילולית ופיזית פסולה המופנית כלפיהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]