שר החינוך רפי פרץ הודיע על בחינת הקלות קבועות לתלמידים בעוטף - 0404
שר החינוך רפי פרץ הודיע על בחינת הקלות קבועות לתלמידים בעוטף תקשורת שר החינוך

שר החינוך רפי פרץ הודיע על בחינת הקלות קבועות לתלמידים בעוטף

שר החינוך רפי פרץ השתתף היום (שלישי) בהשתלמות השנתית של מנהלי מחלקות חינוך ברשויות המקומיות. במהלכה, סיפר השר על התיאום בין הרשויות המקומיות לבין משרד החינוך ובפרט בעוטף.

כך אמר השר: "ברגע שישנה התחממות בגזרה, נפתח חמ"ל במחוז, אני והמנכ"ל נמצאים בקשר תמידי עם ראשי הראשיות ומערכת הבטחון, מנהל המחוז מעדכן אותנו בכל בעיה ותקלה. אנחנו לא אוהבים את המצב הזה, מדינת ישראל נמצאת תחת איום מתמיד, אבל שיתוף הפעולה שלנו עם העוטף הוא דוגמא ומופת לניהול משותף ולהנהגה אחראית. זו דוגמא לשיתוף פעולה הדוק בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי.

 אנחנו במשרד בוחנים שורת הקלות קבועות לתלמידים במערכת החינוך בעוטף עזה. כיום יש כבר 25% תוספת זמן בבגרויות אבל זה לא נותן מענה לכל הצרכים. צריך מעטפת מנטלית לכל שכבות הגיל, תגבורים נוספים לקראת בגרויות, למידה מקוונת בעיתות משבר ועוד. עוטף עזה נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו. ככה עשינו עם המטפלים והפסיכולוגים וככה עשינו עם קייטנת חנוכה. הוריתי למנכ"ל שמואל אבואב ולדרג המקצועי במחוז לקדם זאת בהקדם".

על הכוונה להעביר את האחריות לחינוך על גילאי לידה עד 3 למשרד החינוך, אמר השר: "בממשלה הבאה אני מתכוון להביא בהקדם תכנית רוחב של העברה הדרגתית של גילאי ליד עד 3 למשרד החינוך. זו תכנית ענק, עלות מוערכת של מיליארדים. ראש הממשלה נתניהו כבר נתן לנו 'אוקיי' לכך, והמשרד פועל על תכנית כזו. כמובן שלא נקבל את האחריות בלי התקציב הראוי לכך, אך מבחינת חזון ומטרות – החינוך הממלכתי של המדינה צריך להיות מגיל לידה. ואת השינוי הזה נוכל לעשות רק יחד".

בסיום דבריו שר החינוך סיכם: "כל גורם שפוגש את הילד במהלך היממה משפיע על אופן החינוך שלו וככל שנדע לייצר מעורבות גדולה יותר כך נייצר ראייה לאומית רחבה בעשייה החינוכית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]