שנתיים לאחר שביתת הרעב – החלה הסלילה של עוקף חווארה ביו"ש - 0404
שנתיים לאחר שביתת הרעב – החלה הסלילה של עוקף חווארה ביו מועצה אזורית שומרון

שנתיים לאחר שביתת הרעב – החלה הסלילה של עוקף חווארה ביו"ש

שנתיים לאחר שביתת הרעב אותה הוביל ראש מועצת שומרון יוסי דגן, יחד עם המשפחות השכולות וראשי המועצות קריית ארבע ובית אריה דאז – מלאכי לוינגר ואבי נעים, החלה הבוקר (שלישי) הסלילה של כביש עוקף חווארה.

מדובר באחד הכבישים האסטרטגיים בהתיישבות, הצפוי להפוך את יישובי גב ההר לעובדה מוגמרת ולמרכז ההתיישבות, ביניהם היישובים: יצהר, איתמר, הר ברכה ואלון מורה. לא רק ברמה האסטרגית-ביטחונית למדינת ישראל, השינוי צפוי גם לשפר את הבטיחות עבור כלל הנהגים הנוסעים על הכביש.

מועצה אזורית שומרון

כזכור, בסיום מאהל המחאה ושביתת הרעב שנמשכו כ-3 שבועות מול בית ראש הממשלה, סוכם בין רה"מ בנימין נתניהו לשובתים על הקצאת 800 מליון שקלים לטובת הכבישים העוקפים ביו"ש וכן לטובת הצבת תאורה בכבישים קיימים.

על מעורבותו בקידום התהליך, אמר שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אני שמח וגאה על חלקי בקידום הפרויקט החשוב הזה. הרחבת התיישבות ביהודה ושומרון כמו בנגב ובגליל הן חוד החנית של הציונות. בימי הקמת המדינה במקום בו עברה המחרשה שם נקבעו הגבולות, והיום במקום בו עובר הטרקטור לשם תתרחב ההתיישבות. בימים עמוסים של בחירות מרגיש זכות גדולה לראות בעיניים את פרי עמלנו ועוקף חווארה זה בהחלט פרי מתוק וראוי – עושים ציונות".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שמרון הודה לרה"מ, השרים וכלל המעורבים בתהליך: "זהו רגע היסטורי. הכביש צפוי לשנות את פני ההתיישבות, הופך את יישובי גב ההר לנגישים ומרכזיים הרבה יותר. מאבק בן שנים הסתיים הבוקר, נמשיך לפעול לחיזוק והרחבת התשתיות בכל יו"ש ובוודאי בשומרון בדרך למליון תושבים בשומרון. אני מצדיע למשפחות השכולות האמיצות הובילו את המאבק לפני שנתיים ביחד עם המנהיגים הגיבורים אבי נעים ומלאכי לוינגר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]