רה"מ בדיון בהיערכות המשק לקורונה: "נעבור את המשבר הזה - ללא היסטריה" - 0404
רה התאחדות התעשיינים

רה"מ בדיון בהיערכות המשק לקורונה: "נעבור את המשבר הזה – ללא היסטריה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (שלישי) דיון בראשותו, בנושא היערכות המשק להשלכות נגיף הקורונה, בהשתתפות שרים, מנכ"לי משרדים ובכירים במשק.

רה"מ נתניהו אמר בתום הדיון: "אנחנו קיימנו היום ישיבה מיוחדת שמטרתה לטפל בהיערכות שלנו בנושא הקורונה, מבחינת המשק, גם הציבורי וגם הסקטור הפרטי, וקיבלנו החלטות. היד בטוחה על ההגה. אנחנו מקיימים ישיבות מדי יום ויש חלוקה מאוד מסודרת של תחומי האחריות, ניהול וגיבוי.

אני מבקש מאזרחי ישראל להישמע להנחיות שאנחנו נותנים. נפעל יחד בדרך הזאת ונעבור את המשבר הזה. אני ביקשתי להיערך בצורה הבאה – האחריות על ההתארגנות הבין-משרדית היא אצל ראש המל"ל, המטה לביטחון לאומי, וההיערכות לגבי הנושאים הפיננסיים והכספיים תרוכז אצל משרד האוצר.

אני רוצה להודות לנציגי הסקטור הפרטי שהגיעו הנה היום וגם לנגיד בנק ישראל. אנחנו נמשיך לעדכן את הציבור. המדיניות שלנו היא אחת – היערכות יתר ולא היערכות חסר ומעל הכל זהירות ולא היסטריה".

נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר הוסיף גם הוא בסיום הישיבה: "אני מבקש להודות לרה"מ על הנחייתו המפורשת לצרף את התעשייה והמגזר הפרטי לניהול המשבר המורכב.

התעשייה הישראלית עומדת לצד הממשלה במטרה להבטיח רציפות תפקודית בכל תרחיש. במקביל, אנחנו פועלים מול המשרדים הכלכליים במטרה להבטיח רשת ביטחון כלכלית למגזר הפרטי כדי לאפשר את המשך הפעילות הכלכלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]