השר אוחנה תוקף: "מי שואל אותם בכלל? מה מפריע להם - שהוא לא מהקליקה?" | צפו - 0404
צילום: יהודה גרובייס

השר אוחנה תוקף: "מי שואל אותם בכלל? מה מפריע להם – שהוא לא מהקליקה?" | צפו

שר המשפטים אמיר אוחנה התראיין היום (שני) בכנס ירושלים של קבוצת "בשבע", בו אמר למראיין אבישי גרינצייג כי ייתכן שח"כ בני גנץ הינו מושחת, והדגיש כי הפרקליטות אינה חצר פרטית.

כך אמר השר: "בני גנץ הוא או מושחת או פלקט. למה? מושחת במובן שאם ביודעין הוא הטעה את המשטרה בכך שהציג מצג שווא כאילו לחברה שהוא עומד בראשה יש לקחות רבים בעוד שאין לה; אם הוא הציג מצג שווא שהם פועלים 4 שנים בעוד שפעלו למעשה פחות ממחצית הזמן – אז זה בוודאי שחיתות.

אבל יש גם אפשרות שהוא פלקט. יש תרבות כזאת בחברה העסקית שלוקחים גנרל שאין לו שום רקע עסק, שום הבנה בכלכלה ושמים אותו כפלקט בראש חברה. מעין פותחי דלתות כאלו. ראינו את זה גם במימד החמישי וגם עם גבי אשכנזי בחברת שמן.

במקרה הזה, בבית משפט מחוזי במסגרת כתב תביעה שהוגש נגד אשכנזי ובו נטען בכתב התביעה שהוא הונה את משקיעיו במרמה – קבע הסדר פשרה של 4 וחצי מילון שח. אם אין דברים בגו, אז למה הסכם פשרה? בסוף אתה מגלה שהמפלגה שחרטה על דגלה את טוהר המידות, ניקיון הכפיים והיושר וכו' – כמעט איפה שאתה לא הופך אבן אתה מגלה חשד לשחיתות".

גרינצייג שאל במהלך הריאיון: "ליאת בן ארי, נורית ליטמן ועוד פרקליטים בכירים אינם מאמינים בדן אלדד. אנחנו שומעים את זה גם מתוך קבוצת הפרקליטות שיוצאת וגם מהדים שמגיעים לאוזניי. מתייחסים אליו כסוס טרויאני, משה לדור מוציא מכתבים נגד אלדד ומבקש הסברים. תגובתך לביקורת?"

על כך השיב השר אוחנה: "מי שואל אותם? מי שואל אותם? תגיד לי, זו חצר פרטית של מישהו? היועץ המשפטי שהיה לפניך כתב לי מכתב שהוא פירט בפני בהנמקה מפורטת וארוכה מדוע דן אלדד אינו מתאים לתפקידו. אני אומר לך מה הוא אמר לי – "הם לא יקבלו אותו". זו ההנמקה המפורטת. איזה סוס טרויאני? אדם שהוא כמעט 30 שנה בפרקליטות, חבר בשנים האחרונות בצוות הבכיר של הפרקליטות, מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות. זה מישהו שהבאתי מבחוץ? זה שודד דרכים? הוא בשר מבשרה של הפרקליטות. אתה יודע מה מפריע להם? שהוא לא מהקליקה, שהוא לא מהחבורה – אבל זה לא חצר פרטית. אנחנו מדברים על שירות המדינה, ובשירות המדינה פועלים לפי חוק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]