השר בנט: "מכינים תכנית לשינוי יסודי של המצב ברצועה - התקדמנו לפגיעה במקור הבעיה" - 0404
השר בנט:

השר בנט: "מכינים תכנית לשינוי יסודי של המצב ברצועה – התקדמנו לפגיעה במקור הבעיה"

שר הביטחון, נפתלי בנט, נשא דברים הבוקר (שני) בכנס בירושלים של קבוצת בשבע.

במהלך נאומו אמר השר על התקרית אמש ברצועה: "לי יש יעד להחזיר את גופות הדר גולדין ואורון שאול הביתה, אבל לא ע"י שחרור מחבלים רוצחים. יש לנו חובה מוסרית וערכית להביא אותם הביתה, על ידי ללחוץ על חמאס דרך איסוף גופות מחבלים. יש הרבה ביקורת, ש״זה לא נראה טוב״. תפסיקו לבלבל את המח. אין דבר יותר הומני מלאסוף קלפי מיקוח כדי להחזיר את בנינו".

על היחסים עם נתניהו הוסיף השר: "אני וראש הממשלה נתניהו מתכתשים פוליטית אבל בתוך החדר, בדיונים הביטחוניים, אנחנו בעבודה טובה מאוד. מאוד הופתעתי לטובה".

השר סיכם את המצב הביטחוני: "אנחנו המון שנים מנהלים קרבות טקטיים מול חיזבאללה, חמאס, ג׳יהאד איסלאמי, אבל היום אנחנו מבינים שמי שמזין את רוב הבעיות הטקטיות שלנו זה איראן. כמו תמנון שראשו יושב בטהרן ושולח זרועות לאמלל אותנו. אני לא מדבר רק על הגרעין האיראני.

אנחנו במערכה מתמשכת להחליש ולהתיש את ראש התמנון, כדי שפחות חמצן יגיע לזרועות. אנחנו מעלים הילוך ופוגעים באיראנים בסוריה. אין להם מה לעשות שם. אני לא רוצה מלחמת לבנון שלישית או צוק איתן 14. אנחנו מביאים את המלחמה לבית שלהם. כל האנרגיה תופנה לראש כדי לייצר את הקרבות הטקטיים בקצה. 

אנחנו מכינים משהו לשינוי יסודי של המצב ברצועת עזה. אני מאוד מבין את המצב של תושבי הדרום, מגיע להם שקט וביטחון. ביממה האחרונה חיסלנו לפחות 6 מחבלים, אבל לא רק בעזה, אלא התקדמנו לפגיעה במקור הבעיה. הרתעה לא נבנית ברגע".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]