מנדלבליט: "פתיחת החקירה בפרשת המימד החמישי - לא פוליטית" - 0404
מנדלבליט: שמעון מלכה, דוברות הכנסת

מנדלבליט: "פתיחת החקירה בפרשת המימד החמישי – לא פוליטית"

התנועה ל"איכות השלטון" פנתה הבוקר (שני) למ"מ פרקליט המדינה, עו"ד דן אלדד, בבקשה כי "יחשוף את הליך קבלת ההחלטות אשר הוביל לפתיח חקירה פלילית בפרשת המימד החמישי".

לטענת התנועה, מדובר בפרשה בה "נקשר שמו" של מועמד מפלגת כחול לבן לראשות הממשלה – ח"כ בני גנץ. כמו כן, התנועה הטוענת לעמוד על איכות השלטון הישראלי, חוששת לפתע מעיתוי פתיחת החקירה, לקראת הבחירות לכנסת ה-23, ולא מחומרת הגילויים העשויים להיחשף, בנוגע למועמד גנץ ומעורבותו בפרשה.

בפנייתה ציינה כי היא תוהה מדוע לא נעשתה כלל התקדמות בחקירה זו במשך שנה, עד לעת זו – תקופת הבחירות. זו במקום לתהות, מדוע לא פעלה מספיק לקידום התקדמות בחקירה עוד בתחילת התהליך.

על העניין הגיב היום היועמ"ש אביחי מנדלבליט בדבריו בכנס 'בשבע', כאשר הדגיש כי פתיחת החקירה בפרשה איננה פוליטית: "אני משוכנע, ואני רוצה להגיד את זה בצורה ברורה, כי ממלא מקום פרקליט המדינה איננו פועל מתוך שיקולים פוליטיים. זוהי טענת כזב. היא נועדה לפגוע באמון הציבור בפרקליטות, ויש לדחות אותה בכל תוקף.

מ"מ פרקליט המדינה, דן אלדד ואני נחושים לעבוד בשיתוף פעולה מלא למען קידום שלטון החוק במדינה, ולמען ביצור מעמדה העצמאי של התביעה הכללית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]