בחסות חופש הביטוי? | טוויטר חסמה חשבונות של ארגוני חיזוק זהות יהודית - 0404
בחסות חופש הביטוי? | טוויטר חסמה חשבונות של ארגוני חיזוק זהות יהודית טוויטר

בחסות חופש הביטוי? | טוויטר חסמה חשבונות של ארגוני חיזוק זהות יהודית

תנועת חזון חשפה הבוקר (שני) כי הרשת החברתית טוויטר חסמה לאחרונה מספר רב של חשבונות משתמשים ברשת, השייכים לארגונים שונים הפועלים לחיזוק הזהות היהודית במדינה; ביניהם את חשבון הטוויטר של תנועת חזון.

כמו כן חסמה טוויטר חשבונות משתמש גם של אנשים פרטיים המזוהים אף הם עם הזרם החרדי לאומי, ופעילים בדרכים שונות בתחום הזהות היהודית. בין החשבונות שהוסרו ניתן למצוא כאמור את דף הטוויטר של תנועת חזון, הפעילה בין היתר בנושא המאבק בהשתלטות הרפורמית על הכותל.

מרכז ליב"ה הפעיל חשבון בנושא חיזוק המשפחה ותחומים נוספים. חשבון נוסף שנחסם הוא של עו"ד אלדד רבינוביץ', מי שהיה מספר 2 ברשימת נועם בבחירות לכנסת ה-22, אשר היינו פעיל ציבורי בתחום הזהות היהודית.

דף טוויטר נוסף בשם 'דיפסטייט', בו פורסמו תכנים שונים הנוגעים להשתלטות ארגוני שמאל על מערכות בישראל נחסם אף הוא. מתנועת 'חזון' אשר דף הטוויטר שלה נמחק לצמיתות ע"י הרשת החברתית נמסר: "קיבלנו בתדהמה את ההחלטה לחסום את עמוד הטוויטר של התנועה. מדובר בפגיעה קשה בחופש הביטוי ובסתימת פיות של התנועה יחד עם עוד ארגונים ואנשים הפועלים למען שלומי אמוני ישראל. זו לא דמוקרטיה. זו עוד עדות להשתלטות ארגונים פרוגרסיביים על השיח הציבורי במדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]