יוסי דגן: "אין לארה"ב מנדט להקים מדינת טרור בלב הארץ" - 0404
יוסי דגן: מועצה אזורית שומרון

יוסי דגן: "אין לארה"ב מנדט להקים מדינת טרור בלב הארץ"

יוסי דגן ראש המועצה האזרית שומרון הודיע הערב (ראשון) בתגובה על הגעת וועדת המיפוי האמריקאית של טראמפ לתכנון תוכנית המאה כי העיסוק בהקמת מדינת טרור לא ייתכן שיהיה על הפרק.

לדבריו של דגן: "אין לוועדת המיפוי האמריקאית מנדט להקמת מדינת טרור בלב הארץ. בימים הקרובים אני מתכוון לקיים סבב שיחות עם גורמים בכירים בממשל, במפלגה הרפובליקנית, ובקרב מנהיגים אוונגליסטים ולהבהיר שוועדת המיפוי בשום אופן לא תעסוק בהקמת מדינת אוייב בלב הארץ.

זהו קו אדום שלא נתפשר עליו. לא נסכים למסירת חלקים מארץ ישראל לרשות הפלסטינית הרצחנית. האינטרסים הקיומיים של מדינת ישראל חייבים להיות במקום הראשון. לא נסכים לפגיעה בהתיישבות ובעתידה של מדינת ישראל".

ראש מועצת שומרון נפגש לפני שלושה שבועות, ערב ההודעה על תוכנית המאה, עם בכירים במפלגה הרפובליקנית בממשל האמריקאי ובקרב הקהילה האוונגליסטית בוושינגטון. שם הציב את הקווים האדומים של ההתיישבות בפני תוכנית המאה, ובין השאר ציין כי ההתיישבות לא תקבל ישובים שיהיו מובלעות בתוך מדינת טרור, לא תקבל הקמת מדינת טרור בלב הארץ ולא הקפאת בנייה ביו"ש.

המועצה האזורית שומרון פתחה בקמפיין בדרישה להחלת ריבונות מיד עם חזרתו של ראש הממשלה לארץ. לדרישה זו הצטרפו המשפחות השכולות וכן ראשי סניפים בליכוד וראשי רשויות ביו"ש שאף פתחו אוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]