בהלת הקורונה: השבים מטאיוון, איטליה ואוסטרליה המפתחתים תסמינים נדרשים לשהות בבידוד - 0404
בהלת הקורונה: השבים מטאיוון, איטליה ואוסטרליה המפתחתים תסמינים נדרשים לשהות בבידוד 0404

בהלת הקורונה: השבים מטאיוון, איטליה ואוסטרליה המפתחתים תסמינים נדרשים לשהות בבידוד

משרד הבריאות מעדכן את ההנחיות לאזרחים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה הקטלני ומעדכן גם על מיקומה המדוייק של קבוצת התיירים מדרום קוריאה אשר התגלתה כנגועה בנגיף. 

בעקבות האירועים האחרונים התקבלו מספר החלטות:

1. כל מי שהיה במגע עם הקבוצה הצליינית מחויב לבידוד בית עד שיחלפו 14 יום ממועד המגע האחרון עם הקבוצה.

2. בנוסף – כל מי שהיה בדרום קוריאה או יפן ב-14 יום האחרונים – חייב להיות בבידוד בית עד שיחלפו 14 ימים ממועד עזיבתו את המדינות האמורות, זאת בנוסף לשבים מסין, הונג קונג, מקאו, סינגפור ותאילנד.

3. החל מהיום נמנעה כניסתם של מי שאינם תושבי או אזרחי ישראל ואשר שהו בדרום קוריאה ב14 הימים טרם הגעתם לישראל. החל מיום שני תכנס הנחיה זו לתוקף גם עבור המגיעים מיפן.

4. בנוסף, מי שהיה בטאיוון, איטליה או אוסטרליה ב-14 הימים האחרונים ומפתח תסמינים של מחלה, צריך להיבדק בהתאם להנחיות המפורטות באתר משרד הבריאות.  

בנוגע לדיווח מדרום קוריאה אודות  9 תיירים מקבוצה ששהתה בישראל בין התאריכים 8.2-15.2 ושאובחנו כחולים בקורונה לאחר חזרתה לדרום קוריאה, החקירה האפידמיולוגית לאיתור המגעים של קבוצה זו בישראל ממשיכה. משרד הבריאות מבקש להנחות את הציבור בישראל, להלן:

1. כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטר ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות אשר יפורטו להלן מתבקש להכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד כל הבריאות 5400*. כמו כן במידה ומתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש ועל פי ההנחיות של המשרד. 

2. כל מי שהיה במקומות ובזמנים הרלוונטיים שיפורטו להלן אך ללא מגע הדוק, לא נדרש להכנס לבידוד אך מתבקש להיות ערני לגבי סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים). במידה ומתפתחים תסמינים יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות באתר המשרד. 

במשרד הבריאות מוסיפים כי עם התקדמות החקירה האפידמיולוגית נפרסם רשימת מקומות מפורטת יותר בהן שהתה הקבוצה.

להלן פרטי האתרים והזמנים בהם שהתה הקבוצה:

מספר טיסה ke 957.

08.02.20:

נתניה, מלון מגדל דויד.

09.02.20:

נתניה, מלון מגדל דויד, קיסריה, גן לאומי, נצרת, מלון גבריאל, כנסיית הבשורה, כנסיית המשפחה הקדושה, טבריה, עין גב כפר הנופש

10.02.20:

טבריה, עין גב כפר הנופש, כנסיית הבכורה של פטרוס, כנסיית הלחם והדגים, מגדל, מסעדת תנורין, כפר נחום, כנרת, 

11.02.20:

טבריה, עין גב כפר הנופש, שכם יריחו, מסעדת טנוס בסייד טנוס, ים המלח, מלון דויד ים המלח

12.02.20:

ים המלח, מלון דויד ים המלח, מצדה, פארק תמנע, קניון ים המלח, באר שבע מלון לאונרדו.

13.02.20:

באר שבע מלון לאונרדו, פארק לאומי, חברון מערת המכפלה, בית לחם מסעדת Nai.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]