אלפים בהצבעה טלפונית ומשאל בלאומיאדה: אלה אנשי התקשורת המשפיעים בישראל - 0404
אלפים בהצבעה טלפונית ומשאל בלאומיאדה: אלה אנשי התקשורת המשפיעים בישראל

אלפים בהצבעה טלפונית ומשאל בלאומיאדה: אלה אנשי התקשורת המשפיעים בישראל

במסגרת אירועי הלאומיאדה שנערכו במהלך סוף השבוע באילת, נשאלו מאות המשתתפים וכן אלפים נוספים באופן טלפוני בנושאים שונים, זאת כחלק ממדגם הלאומיאדה.

העיתונאי עמית סגל "שבר את הקלפי" כאשר זכה במקום הראשון ובפער ב-2 קטגוריות, גם בשאלה על הדמות המשפיעה ביותר על סדר היום בישראל וגם בשאלה מיהם 10 העיתונאים המוערכים בישראל מבחינת אנשי המחנה הלאומי?

יחד עימו דורגו 9 עיתונאים נוספים והם על פי סדר הדירוג: אראל סגל, שמעון ריקלין, בועז גולן, שרון גל, איילה חסון, ינון מגל, יעקב ברדוגו, אלירן טל ואברי גלעד.

ברשימת עשרת המשפיעים על סדר היום בישראל ניתן למצוא לצד עמית סגל במקום הראשון עוד 9 נבחרים נוספים בעשירייה על פי הסדר הבא, שמעון ריקלין, יעקב ברדוגו, אביחי מנדלבליט, איילה חסון, יאיר נתניהו, שרון גל, בועז ביסמוט, אברי גלעד ונשיא המדינה רובי ריבלין.

אנשי המחנה הלאומי גם השיבו על ארבעה שאלות נוספות מסקרנות. הראשונה מה דעתם במקרה של אי הכרעה בבחירות הקרובות בין הליכוד לכחול לבן? 54.2% השיבו כי אסור לקיים פריימריז וכי יש לשמור על הרכב רשימת הליכוד כפי שהיא. 29.62% השיבו כי יש לקיים פריימריז לרשימת הליכוד ו-11.15% סברו כי על נתניהו לפרוש מהחיים הפוליטיים במקרה שכזה.

בשאלה על אמון חברי המחנה הלאומי כי הריבונות תוחל על השטחים לאחר הבחירות קבעו 79.23% כי הם מאמינים שבכוונת נתניהו להחיל את הריבונות על כל השטחים באופן מיידי. לעומת 13.08% שקבעו כי הסיפוח יתמסמס ולא יצא אל הפועל.

בשאלה "האם לדעתך התמודדתו של גדעון סער נגד רוה"מ בפריימריז לראשות התנועה, פגעה או חיזקה אותו במחנה הימין" השיבו 60.77% ממשתתפי המדגם כי ההתמודדות הייתה "ירי בנגמ"ש" ותשפיע על התמיכה בו בהמשך דרכו. ו-29.62% סברו כי ההתמודדות הייתה לגיטימית וחיזקה את מעמדו של סער.

בשאלה על הקמת וועדת בדיקה להתנהלות היועמ"ש בפרשות נתניהו והגשת כתב האישום נגדו, הכריעו 86.92% כי חובה להקים וועדת בדיקה שתבדוק את קבלת ההחלטות בתיקים. 6.15% השיבו כי הם סומכים על שיקול דעתו של היועמ"ש והחלטותיו.

את פרוייקט המדגם ניהל מר אלירן גפסו, בביצוע חברת יאיאסופט המתמחה במערכות בחירות ממוחשבות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]