מ"מ פרקליט המדינה החליט לפתוח בחקירה פלילית בפרשת "המימד החמישי". גנץ: "אין בפרשה שום אלמנט פלילי מבחינתי" - 0404
מ אלעד מלכה

מ"מ פרקליט המדינה החליט לפתוח בחקירה פלילית בפרשת "המימד החמישי". גנץ: "אין בפרשה שום אלמנט פלילי מבחינתי"

ממלא מקום פרקליט המדינה, עו"ד דן אלדד, החליט לאחר שבחן את המסמכים, חוות הדעת הקודמות שנכתבו לפני מספר חודשים בפרקליטות, וקיים ישיבות עם גורמים בכירים בפרקליטות, להעביר את נושא החשדות בעניין חברת "המימד החמישי" לחקירה פלילית.

החקירה תוטל על היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, שהיא יחידה העוסקת במאבק בפשעי הונאה כלכלית ופשעים פיננסיים חמורים. ככל שיעלה צורך בכך, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) תעורב בחקירה, זאת בעקבות ניגוד עניינים של בכירים במשטרה עם בעלי החברה ובהם יושב ראש מפלגת כחול לבן, בני גנץ. 

כזכור, מוקדם יותר הערב ענה היועמ"ש מנדלביט לבקשה לפתוח בחקירה פלילית בנושא עוד לפני הבחירות וכתב כי הוא הסמיך את מ"מ הפרקליט להחליט על המשך הפעולות בנושא. 

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב לפתיחת החקירה במהלך כנס לדוברי רוסית בתל אביב, ואמר: "יש לי אמון רב במערכת אכיפת החוק, ואין לי בעיה עם אף בדיקה שרוצים לעשות. אין בפרשה הזו שום אלמנט פלילי מבחינתי".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]