גל הודעות סחיטה מינית במיילים של ישראלים | החידוש: המרת כסף למטבעות וירטואליים - 0404
גל הודעות סחיטה מינית במיילים של ישראלים | החידוש: המרת כסף למטבעות וירטואליים חדשות 0404

גל הודעות סחיטה מינית במיילים של ישראלים | החידוש: המרת כסף למטבעות וירטואליים

בשבוע האחרון התקבלו בחברת אבטחת המידע "ESET" דיווחים על מיילים שנשלחים לישראלים, וטוענים כי החשבונות שלהם נפרצו באמצעות נוזקה שהדביקה אותם כשגלשו באתר עם תכנים מיניים.

בשפה המקצועית קוראים לסוג התקיפה הזו "Sextortion", הודעות סחיטה מינית. בפועל אין סיבה לדאגה, זוהי שיטת מצליח שלמרבה הצער עובדת. המכשיר לא באמת נפרץ ואין לאף אחד סרטון שמתעד אתכםהפורצים מבקשים מהמותקפים להפקיד תשלום לארנק האתריום (מטבע דיגיטלי) שלהם.

החידוש בגל התקיפות הנוכחי הוא כי ניתן לראות שעשו התאמה לישראל, בכך שהפנו את המותקפים לאתרים ישראליים על מנת להמיר כסף למטבעות וירטואליים.

 

הודעת הסחיטה אותה מקבלים המותקפים

 

תעשיית הודעות הסחיטה משתלמת עבור העבריינים, גם אם אדם אחד מתוך 1,000 או מתוך 5,000 הודעות שנשלחות משלם את הכופר, עברייני הרשת הרוויחו, וככל הנראה יפעילו אותה מחדש במתכונת שונה עם רשימה חדשה ועדכנית של קורבנות פוטנציאליים.

ההמלצה של חברת "ESET" היא להתעלם מההודעות הנ"ל, למחוק אותן וכמובן לא לשלם את הסכום הנדרש. במקרה של הודעת סחיטה בה מצורפת סיסמה בה אתם משתמשים או השתמשתם בעבר, וודאו שהחלפתם אותה בכל החשבונות שלכם, ובהחלפה – הכוונה היא לא להחלפה של ספרה אחת בסיסמה אלא סיסמה חדשה לחלוטין.

אמיר כרמימנהל הטכנולוגיות בחברת אבטחת המידע "ESET", הוסיף: "בחלק מהמקרים נשלחת סיסמה אמיתית בה הקורבן משתמש בחשבון אחד או יותר שלו. זה לא אומר שפרצו לו את החשבון, אלא שפרטי ההתחברות שלו דלפו באחת מהדליפות הרבות שמתרחשות בתדירות הולכת וגוברת בשנים האחרונות. זה רק מחזק את הצורך בשימוש בסיסמאות שונות עבור חשבונות שונים. אני ממליץ להשתמש בתוכנה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]