רה"מ: "נקים שכונה חדשה בירושלים - ונרחיב את הר חומה" | צפו - 0404

רה"מ: "נקים שכונה חדשה בירושלים – ונרחיב את הר חומה" | צפו

רה"מ בנימין נתניהו הודיע היום (חמישי) על הקמת שכונה חדשה בירושלים, הרחבת הר חומה, ואישור בנייה ב"גבעת המטוס".

כך אמר ראש הממשלה נתניהו: "כירושלמי מגיל יומיים וכראש ממשלת ישראל, יש לי היום בשורה ענקית. אנחנו מוסיפים עוד 2,200 יח"ד להר חומה. הקמתי את השכונה הזאת ב-1997 כשנבחרתי לראשונה לראשות הממשלה, נגד התנגדות של כל העולם. יש פה היום כמעט 40,000 תושבים ועכשיו אנחנו מוסיפים עוד 10,000 תושבים. הר חומה תהיה עם 50,000 תושבים כמו עיר בינונית בישראל, רק שכונה אחת בירושלים.

אבל הבשורה היותר ענקית זה שהיום אישרתי גם את הבניה ב"גבעת המטוס". פירוש הדבר עוד 4,000 יח"ד: 1,000 לתושבים הערבים של "בית צפפה" ו- 3,000 לתושבים היהודיים. דו קיום בשלום בירושלים, ירושלים מתחברת ונבנית, אנחנו מחברים את כל חלקיה בירושלים המאוחדת, הסרתי את כל המגבלות, והנה ירושלים נבנית תחתינו. הם מדברים-אנחנו עושים".

דוברות עיריית ירושלים

מעיריית ירושלים נמסר: "היום, יום גדול לירושלים. ראש הממשלה ואני מבשרים על שכונות חדשות בירושלים, בחומת שמואל ובגבעת המטוס. מדובר באלפי יחידות דיור חדשות.

זוהי בשורה גדולה לעיר ובעיקר למשפחות הצעירות. זו התגשמות משימתי כראש העיר ירושלים, וסגירת מעגל יחד עם ראש הממשלה שבשנת 1998 הכריז על הקמתה של שכונת חומת שמואל. אז, זכיתי להיות מנכל משרדו. אני מודה לראש הממשלה, בינימין נתניהו, על ההובלה, התמיכה, ומימוש אחדותה של בירת ישראל, ירושלים! אני גאה שהגענו לעת הזו של הצבת עוד אבן ציון, בדרך לבניין ירושלים".

תקשורת ראש הממשלה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]