מ"מ היועמ"ש נגד האנרכיסט פולק: "יחקר בחשד להסתה לאלימות ולטרור" - 0404
מ עד כאן

מ"מ היועמ"ש נגד האנרכיסט פולק: "יחקר בחשד להסתה לאלימות ולטרור"

ממלא מקום היועמ"ש לממשלה, רז נזרי, החליט הבוקר (חמישי) להורות על פתיחה בחקירה פלילית נגד יונתן פולק, בחשד לעבירות של הסתה לאלימות והסתה לטרור.

זאת לאחר בחינת תלונות שהתקבלו בעניין מאמר שנכתב על ידיו ופורסם בעיתון "הארץ", שכותרתו הייתה "שוב אני הולך לכלא" או "מדוע אני מסרב לשתף פעולה עם בית המשפט". ההחלטה התקבלה בתום דיון בנושא, ובהתאם להמלצת המשנה לפרקליט המדינה, נורית ליטמן, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עמית מררי.

במאמר כתב פולק, בין היתר: "כן, עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק. למרות המחיר, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם".

בהנחיה שהועברה התבקשה המשטרה לבדוק במסגרת החקירה גם את פעילותו של פולק בנוגע להפרות סדר סביב גדר ההפרדה, כעולה מפרסומים בתקשורת בעניין. במקביל החליט עו"ד נזרי כי בנסיבות העניין ובהתאם למדיניות בנושא: "אין מקום לפתיחה בחקירה נגד עיתון "הארץ" או נושאי משרה בו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]