מרגש: 36 שנים לאחר שנפל - קסדתו של הטייס רס"ן דניאל (דני) גורי ז"ל אותרה ונמסרה למשפחתו - 0404
מרגש: 36 שנים לאחר שנפל – קסדתו של הטייס רס דובר צה"ל

מרגש: 36 שנים לאחר שנפל – קסדתו של הטייס רס"ן דניאל (דני) גורי ז"ל אותרה ונמסרה למשפחתו

קסדתו של חלל צה"ל, טייס קרב בחיל-האוויר, רב-סרן דניאל (דני) גורי ז"ל נמסרה היום (רביעי) לאלמנתו אופירה גורי ולבתו, שלא זכה להכיר, דנה, זאת לאחר שאותרה אמש בנחל פארן. הקסדה אותרה ונלקחה על-ידי צוות איתור מחיל-האוויר שכלל את פלגת אית"ן (איתור נעדרים), חוקרי תאונות ממבק"א (מנהל בטיחות וביקורת איכות), צוות לוחמים מיחידה 669 וצוות מסוק מטייסת 123 ("ציפורי המדבר").

היום התקיים ביקור של משפחת גורי בטייסת 140 בבסיס נבטים, הטייסת בה שירת רב-סרן גורי ז"ל שנפל לאחר שמטוסו התרסק בשנת 1984. במסגרת הביקור שמעו מפי מפקד הטייסת, סגן-אלוף ט' על העשייה ופעילות הטייסת וביקרו בחדר ההנצחה של הטייסת. בתום הביקור נמסרה הקסדה למשפחה בדת"ק (דיר תת-קרקעי) של טייסת 140 על-ידי מפקד הבסיס תת-אלוף עומר טישלר, מפקד הטייסת סגן-אלוף ט' וחוקר התאונות רב-סרן א', שלקח חלק בצוות איתור הקסדה. על-פי בקשתן, תועבר הקסדה למשמורת בטייסת 119 בבסיס רמון – המקום בו שכנה טייסת 140 ומשם יצאו רב-סרן דניאל גורי ז"ל וסגן אילן רוזנטל ז"ל אל טיסתם האחרונה ממנה לא שבו.

מדובר צה"ל נמסר: "המאמץ לאיתור נעדרים וחללים שנפלו בעת מילוי תפקידם הוא מאמץ מתמשך וחלק מהחובה המוסרית והערכית של צה"ל, חלק ממחויבותנו למשרתים ולבני משפחותיהם. צה"ל מחויב להשיב לבני המשפחות כל פיסת זיכרון של יקיריהם אשר הקריבו את חייהם ונפלו בעת שירותם הצבאי".                  

דובר צה"ל

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]