כתב אישום הוגש כנגד עורכת הדין החשודה שהבריחה סמים לאסיר בכלא רימונים בשתי הזדמנויות | תיעוד - 0404
צילום: דוברות המשטרה

כתב אישום הוגש כנגד עורכת הדין החשודה שהבריחה סמים לאסיר בכלא רימונים בשתי הזדמנויות | תיעוד

ביום 12.2.20 התקבל במשטרה דיווח משב"ס על עורכת דין שנתפסה כשהיא מבריחה סמים ללקוח שלה, אסיר תושב כפר קאסם, במתחם הדרים שבכלא רימונים. מהדיווח התברר כי כחלק מפעילות סמויה של חטיבת המודיעין של שב"ס, עצרו בלשי יחידת דרור את החשודה במתחם הדרים.

קודם להעברת הסמים בכלא, עורכת הדין החשודה נפגשה עם אדם נוסף בכפר קאסם, הוא העביר לה מעטפה ובה שתי אריזות: אחת של סמים מסוג חשיש במשקל של 38.17 גרם והשנייה של סמים מסוג קנביס במשקל של 3.48 גרם. בהמשך, החשודה הגיעה במסגרת עבודתה כעו"ד לפגישה עם הלקוח שלה, במתחם הדרים. במהלך הפגישה, עוה"ד העבירה לאסיר את הסמים והוא הסליק אותם בתחתוניו. בהמשך ובתום הביקור, נערך לאסיר חיפוש על גופו ונמצאו הסמים.

דוברות המשטרה

 

חוקרי המשטרה הצליחו להתחקות אחר העברה נוספת של סמים ובאותה השיטה, מיום 13.1.20 – סוג הסמים וכמותם אינם ידועים. גם בפעם זו, אדם נוסף יצר עימה קשר ומסר לה שמעוניין להעביר לה "כסף" על מנת שתעביר אותו "לבחור". האדם הנוסף והחשודה נפגשו בת"א והוא העביר לה את הסמים. ביום 13.1.20 החשודה הגיעה לכלא במסגרת עבודתה כעו"ד והעבירה לאסיר את הסמים. כל זאת בתמורה ל-2,981 שקלים שהופקדו עבורה באמצעות שירות "מזומן בזמן", שירות העברת כספים באמצעות דואר ישראל.

מעצרה של החשודה הוארך בבימ"ש השלום בפ"ת, והיום, מחלקת התביעות של מחוז מרכז הגישה נגדה כתב אישום המכיל שני אישומים, בעבירות של סחר בסמים, פעולות בחפץ אסור/מסוכן בכלא וקשירת קשר לפשע. יחד עם כתב האישום הוגשה נגד החשודה גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה. במהלך הדיון שוחררה החשודה בתנאים מגבילים. נציג המשטרה ביקש וקיבל במהלך הדיון עיכוב ביצוע ההחלטה על מנת להגיש ערר לביהמ"ש המחוזי והחשודה נותרה במעצר מאחורי סורג ובריח.

האסיר בן ה-23, נעצר אף הוא ביום 12.2.20 ומעצרו הוארך בבימ"ש השלום בפ"ת. בדיון שהתקיים היום בבימ"ש השלום בפ"ת, מחלקת תביעות של מחוז מרכז הגישה נגדו הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום ובקשת מעצר. מעצרו הוארך היום ב-5 ימים ועד ליום 23.2.20.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]