יו"ר חברת חשמל בשומרון: "מכינים את תשתיות החשמל ביו"ש גם בהתאם לתוכנית המאה" - 0404
יו רועי חדי

יו"ר חברת חשמל בשומרון: "מכינים את תשתיות החשמל ביו"ש גם בהתאם לתוכנית המאה"

יושב ראש חברת החשמל, יפתח רון טל, קיים סיור בשומרון עם ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, ונועד איתו לפגישת עבודה בנושא תכנון קדימה של תשתיות החשמל. במהלך הסיור שוחח דגן עם רון טל בנושא תשתיות החשמל ביהודה ושומרון, ובנושא תוכנית החומש, שמקודמת ע"י השר יובל שטייניץ, יו"ר חברת חשמל, ובתיאום עם המועצה האזורית שומרון ומועצות נוספות ביו"ש שפועלות בשנתיים האחרונות בעניין. רון טל הודיע כי הוא מקדם תוכניות חומש, וזאת גם בהתאם לתוכנית המאה שצפויה להגדיל באופן משמעותי את כמות האוכלוסייה באזור. 

רון טל אמר לדגן: "ביקרתי היום באזור השומרון, בכל רכס איתמר, זה היה ביקור מרגש, לראות את ההתיישבות, ציונות אמיתית, ובסופו של דבר זה הביטחון האמיתי של כולנו. אני כמח"ט חטיבת 500, שירתתי כאן, הייתי אחראי על כל המרחב הזה במשך שנתיים, אני רואה שהאזור הזה היום מיושב על ידי יהודים, וזה מאוד מאוד מרגש אותי.

באתי לביקור מקצועי, החלק שלנו הוא לאפשר כאן לכל ישראלי להתיישב פה, לקבל את התנאים המתאימים לו, ובין השאר גם תשתית חשמל רצינית יציבה ואיכותית, וזה מה שאנחנו נעשה. יש לנו תוכניות, אנחנו יודעים מה אנחנו נדרשים לעשות, ובשיתוף פעולה יוצא מן הכלל אנחנו גם נציג את ההישגים האלו. זה לא חזון ארוך טווח, זה יקרה ממש בתקופה הקרובה.

בנושא תוכנית המאה של הנשיא טראמפ, הוסיף: "לא אני קבעתי את דיל המאה, אבל אני צריך להבטיח, שאם יש את דיל המאה, צריך שתשתיות החשמל יאפשרו את קיומו". 

יוסי דגן הודה לרון טל ולחברת החשמל ואמר: "מברכים על התוכניות ועל העבודה המשותפת ללוות גדילה למיליון אזרחים כאן ביהודה ושומרון. התוכנית שגם השר וגם יו"ר חברת חשמל שיחד איתנו כבר שנים עמלים עליה, היא הסתכלות קדימה וזו דוגמא להתנהלות נכונה שצריכה להיות בכל המשרדים. היעד האסטרטגי הוא מליון אזרחים בשומרון, ולכך אנו חותרים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]