ברוח הרמטכ"ל - צה"ל מתחייב להפיק את לקחי דו"ח נציב קבילות החיילים - 0404
ברוח הרמטכ דובר צה"ל

ברוח הרמטכ"ל – צה"ל מתחייב להפיק את לקחי דו"ח נציב קבילות החיילים

צה"ל פרסם את התייחסותו לדו"ח נציב קבילות החיילים היום (רביעי), בו התחייב ללמוד את הממצאים, להפיק לקחים ולתקן את הדרוש תיקון בהקדם.
 
בתגובה לממצאים, ובהתאם להחלטת ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מוביל סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר, יופעל כאמור הליך סדור להעמקה וטיפול בפערים שהועלו בדו"ח.
 
ממצאי הדו"ח השונים עסקו בתחומי כבוד האדם וצנעת הפרט, פערים בין פקודות הצבא, מדיניותו ואופן מימושן, שירותי הרפואה בצה"ל, החובשים בצה"ל, פרופיל רפואי זמני (פרופיל 24), פגיעה בזכויות הפרט בעקבות תיעוד לקוי, מיועדים לשירות ביטחון, המענה לטבעונים, מערך המילואים, אי מימוש זכויות חיילים ושינוי שיבוץ.

דובר צה"ל: "צה"ל מודה לנקח"ל ונציגיו על הדו"ח והעבודה לאורך השנה. בצה"ל רואים חשיבות בדו"ח המציף נושאים הדורשים בחינה וטיפול בחיי היום-יום של חיילי צה"ל. הדו"ח יסייע לקידום המענה הניתן למשרתי צה"ל באופן פרטני ומערכתי.

צה"ל מחויב ללמוד את הממצאים, להפיק את הלקחים ולתקן את הדרוש תיקון בהקדם. בצה"ל פועלים מספר מנגנוני בקרה וביקרות פנימיים שמטרתם להוביל לשיפור במגוון רחב של נושאים ובראשם מוכנות צה"ל לצד איכות השירות למשרתיו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]