החקלאים במפגשם עם שקד: "להחריג את תנאי העובדים הזרים - מקבלים תנאים מקסימליים" - 0404
החקלאים במפגשם עם שקד: דוברות ימינה

החקלאים במפגשם עם שקד: "להחריג את תנאי העובדים הזרים – מקבלים תנאים מקסימליים"

מועמדי מפלגת ימינה, השרה לשעבר ח"כ איילת שקד, ח"כ אופיר סופר ושירלי פינטו נפגשו הבוקר (רביעי) עם נציגי החקלאים ומגדלי הבקר ממרום הגליל.

החקלאים שטחו בפניהם את האתגרים הרבים עימם הם מתמודדים. בין הנושאים שעלו במפגש הוא החשש מפירוק התכנון בענף הביצים, פערי תיווך ותנאי העובדים הזרים.

בנוסף, ביקשה החקלאית דבורה אדלר במהלך המפגש: "יש אפשרות להחריג את תנאי העובדים הזרים. אין שום צורך בתשלום פנסיה, הם מקבלים פה תנאים מקסימליים".

ח״כ איילת שקד אמרה לנציגים: ״מפלגת ימינה מחוייבות לחקלאות והחקלאים שנמצאים כאן. חקלאות היא ערך. יצאתי באומץ כנגד התנאים הסוציאליים של העובדים הזרים על מנת להקל על החקלאים. יש לכם החקלאים אותי ואת אופיר שהוא נציג אזורי ואתם צריכים לחזק אותנו. בנוסף השר בנט וכל המפלגה עומדים לצד מגדלי הבקר במאבק מול הרשות״.

ח״כ אופיר סופר הוסיף: ״חקלאות זו התיישבות והתיישבות זו ציונות. מי שהגיע לכאן לפני 70 שנה ליישב את הגליל, בקעת הירדן והנגב אנחנו נדאג לו ואנחנו מחוייבים לו. אני כבן מרום הגליל מחוייב להתיישבות. דין שתולה כדין אלון מורה. כפי שנשקיע בהתיישבות באלון מורה כך נשקיע ויותר בהתיישבות בגליל ובנגב. אין באזור מרום הגליל הרבה מקומות תעסוקה והמקור פרנסה העיקרי הוא חקלאות. ואני אדאג לחזק ולפתח אותו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]