בהנחיית השרים אקוניס וגמליאל: 277,684 פטורים מתורים יונפקו לאזרחים הוותיקים - 0404
בהנחיית השרים אקוניס וגמליאל: 277,684 פטורים מתורים יונפקו לאזרחים הוותיקים מתן זהבי

בהנחיית השרים אקוניס וגמליאל: 277,684 פטורים מתורים יונפקו לאזרחים הוותיקים

בהנחיית שר העבודה והרווחה ח"כ אופיר אקוניס, ושרת המשרד לשווין חברתי ח"כ גילה גמליאל, הביטוח הלאומי ינפיק בקרוב 277,684 כרטיסי 'פטור מתור' לאזרחים הוותיקים בני 80+ שזכאים לקבל שירות ללא המתנה בתור אם הם מעוניינים בכך.

בין השירותים והמקומות שבהם יינתן פטור מתור יהיו שירותי כל המשרדים הממשלתיים והיחידות הקשורות אליהם, שירותי עיריות, רשויות מקומיות, ביטוח לאומי, רכבת ישראל, סניפי דואר, בנקים, גנים לאומיים ועוד. כמו-כן, האזרחים הוותיקים יהיו זכאים לפטור מתור בכל החנויות הגדולות, לשכות עו"ד ואתרים לאומיים.

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל אמרה על ההישג: ”הכרטיס נוצר כדי לצמצם את הבירוקרטיה בעבור האזרחים הוותיקים ולהביא למודעות המוסדות השונים כי אזרחים בגילאי 80 ומעלה לא ימתינו יותר בתורים.  אני גאה במגוון המיזמים שהבאנו למען האזרחים הוותיקים, ונמשיך לדאוג יחד לטובת הטמעתם בקהילה ובמגזר הציבורי. נמשיך לדאוג לרווחת האזרחים הוותיקים בכלל תחומי החיים כדי שיוכלו לחיות בכבוד".

מתן זהבי

שר העבודה והרווחה, ח"כ אופיר אקוניס הוסיף: "האזרחים הוותיקים הם אבני היסוד שלנו. הם דאגו לנו ועכשיו, אנחנו דואגים להם. התפקיד שהוטל עלינו, נבחרי הציבור, הוא לוודא שהחוק וזכויותיהם ניתנות להם – ישירות וללא עיכובים. על פי רוב, האזרחים הוותיקים לא עומדים על זכויותיהם ובידינו הזכות לסייע להם. ליישום החוק הזה יש חשיבות ערכית ומוסרית. אנחנו נקל בו על כמעט 300 אלף אזרחים ישראלים ותיקים בקיצור בירוקרטיה וזמן המתנה, ואני קורא לכל הארגונים ונותני השירותים לסייע במימוש החוק החשוב הזה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]