המאבק ברשימה השחורה | דגן לבכירים רפובליקנים: "עצרו את המימון לאו"ם" - 0404
המאבק ברשימה השחורה | דגן לבכירים רפובליקנים: רועי חדי

המאבק ברשימה השחורה | דגן לבכירים רפובליקנים: "עצרו את המימון לאו"ם"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אירח אמש (שלישי) נציגים בכירים מהמפלגה הרפובליקנית בקונגרס, מובילי הוועדה להגנה על נשיא ארה"ב טראמפ, וקרא להם לסייע במאבק ברשימה השחורה של האו"ם המחרימה 112 חברות ישראליות.

העומדים בראש ארגוני הלובי הגדולים במפלגה הרפובליקנית, חבר הקונגרס ג'ים גורדן וחבר הקונגרס מייק ג'ונסון התארחו בסיור באיזור תעשייה ברקן. זאת כחלק משת"פ בין מועצה אזורית שומרון לארגון ההסברה "The Yes! Israel Project" והעומדות בראשו שרה פליי ורותי ליברמן.

דגן סקר בפני חברי הקונגרס את האתגרים בהם עומד השומרון ואמר: "מכיוון שהאויבים שלנו מבינים, לשמחתנו שלא ניתן לנצח את ישראל בעזרת רובים וטנקים, הם עברו למלחמת השקרים והדה לגיטימציה. הרשימה השחורה היא אולי אחת הרשימות הצבועות והאבסורדיות שפורסמו.

אותם מפעלים וחברות שהרשימה השחורה מבקשת להחרים, הן אלו שמקיימות את הדו קיום האמיתי בשטח, הם אלו שמעסיקים עובדים ישראלים לצד פלסטינים ודואגים להם לאותם משכורות ולאותם תנאים כקבוע בחוק. אתם מנשימים את האו"ם בעזרת כספי המיסים שלכם. אם תעצרו את המימון לגוף הצבוע הזה שכל מטרתו פגיעה בישראל הם מייד יתקפלו".

על כך ענו לו חברי הקונגרס: "אנחנו מאוד מודאגים מהרשימה השחורה, זה לא הוגן ולא צודק, ויש הרבה חברים בקונגרס האמריקאי שיילחמו בזה, אנחנו מצפים להעלות את הנושא הזה כשנחזור לוושינגטון ואנחנו שמחים שזכינו לראות את המציאות בעיניים, אנחנו מקווים שיהיו הרבה חברי קונגרס שמרגישים כמונו וחושבים שמדובר בדבר שהוא לא צודק, ואנחנו צריכים לתת קול לדבר הזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]