חבר הקבינט דרעי: "אפשר לשטח את עזה - צריך לראות תמונה יותר רחבה" - 0404
חבר הקבינט דרעי: שלמה מור, 0404

חבר הקבינט דרעי: "אפשר לשטח את עזה – צריך לראות תמונה יותר רחבה"

חבר הקבינט הביטחוני השר אריה דרעי, יו"ר תנועת ש"ס, הביע הבוקר (רביעי) עמדה נוקשה ביחס הישראלי לעזה בראיון שקיים ברדיו דרום.

השר הדגיש כי לידיעתו אין תכניות לכיבוש עזה: "תאמין לי שלכבוש את עזה אפשר לעשות את זה מהר מאוד, יש לנו את הכוח. זה גם לא פייר בינינו, זה לא כוחות. אני לא חושב (שיש תכניות). תזכור טוב, יש שם שני מיליון ויותר אנשים שגרים ברצועה הצרה הזו שאתה בסוף צריך לנהל אותם. אין לי שום כוונה וגם לא לממשלה שאני אהיה שר הפנים של עזה.

אנחנו לא יודעים לנהל אותם. לזכור שכשהיינו שם כמה אבדות וכמה טרור – כמה חיילים הלכו לנו שם. עזבנו את עזה, נתנו להם לנהל את עצמם. לצערי הטרור השתלט על עזה, לוקחים להם את כל המשאבים. יש תכניות מאוד מאוד חדות וברורות, זאת מכה מאוד קשה שהם יקבלו – יש בהן הכל (בתכניות).

אבל לפני שאתה יוצא למערכה אתה עושה כל מאמץ כדי להימנע מזה. אנחנו עושים את המאמץ הזה. אני משבח את רה"מ ואת מערכת הביטחון שיודעים גם לגלות איפוק למרות שזה אולי לא פופולרי.

מסכים איתך שזה לא מצב אידאלי, אבל אנחנו מבינים, אנחנו לא מתעסקים מול מדינה, אלא מול ארגוני טרור. אתה יודע מה זה להתעסק עם גרילה, עם עשרות אלפים של מה שאנחנו מכנים שבאב. אפשר לשטח את עזה, להוריד להם את כל התשתיות ותשאר עם שני מיליון איש ומגפות וכל העולם שיהיה עלייך. צריך לראות תמונה הרבה יותר רחבה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]