כחלק מהתכנית הרב שנתית 'תנופה' - יחולו שינויים במבנה המטה הכללי של צה"ל - 0404
כחלק מהתכנית הרב שנתית 'תנופה' – יחולו שינויים במבנה המטה הכללי של צה דובר צה"ל

כחלק מהתכנית הרב שנתית 'תנופה' – יחולו שינויים במבנה המטה הכללי של צה"ל

במסגרת התוכנית הרב שנתית 'תנופה', ולאחר שבוצעה עבודת מטה לבחינת מספר חלופות, סיכם היום (שלישי) הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, שורת שינויים במבנה המטה הכללי של צה"ל. השינויים אושרו על ידי שר הביטחון, מר נפתלי בנט.

שינויים אלה נובעים מן הצורך למקד ולחזק את בניין הכוח הרב-זרועי, שהופך למורכב יותר וגדל בהיקפו, ובמקביל להעמיק את העיסוק באסטרטגיה הצבאית בכלל ובזירה האיראנית בפרט.

הרמטכ"ל כוכבי קבע כי אגף התכנון של צה"ל יעסוק במשימת בניין הכוח הרב-זרועי בלבד, כמפקדה האמונה על פיתוח שיטות לחימה ואמצעי לחימה בראייה רב-זרועית: "מיקוד זה הינו צו השעה לאור ריבוי הפרויקטים המשותפים למספר זרועות ומורכבות ניהולם. האגף לבניין הכוח יאפשר לחזק את הקשר עם מפא"ת והתעשיות הביטחוניות בישראל, וכן יאפשר לנהל ולבקר בצורה אפקטיבית יותר אחר שורת פרויקטים רב-זרועים ומימוש תר"ש 'תנופה'".

בנוסף, נוכח האיום המתפתח מזירת איראן, יוקם אגף חדש בפיקוד אלוף, שיעסוק בשני נושאים מרכזיים: תכנון ותכלול האסטרטגיה הצבאית וריכוז הפעולות לעיצוב ולתכנון המערכה למול הזירה האיראנית. 

לאור זאת קבע הרמטכ"ל כי אגף "בניין הכוח" ימוקד במשימת בניין הכוח הרב-זרועי, ויוקם אגף "אסטרטגיה ואיראן" בפיקוד אלוף, אשר יכלול את החטיבה האסטרטגית וחטיבת קשרי החוץ. בהמשך יקבע אופן עיסוקו למול הזירה האיראנית. כמו כן, מפקדת העומק תישאר במתכונתה ואת הפיקוד עליה יקבל אלוף איתי וירוב, נוסף על תפקידו כמפקד המכללות הצבאיות.

מדובר צה"ל נמסר: "כלל השינויים יכנסו לתוקף במהלך קיץ 2020, עד למועד זה יסוכמו עבודות המטה בנוגע למבנה הפנימי של אגפים אלו. השינויים הארגוניים יביאו למיצוי מיטבי של המטה הכללי, תוך שימור היקפו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]