נערכים לכל תרחיש: השר ליצמן ביקר במרכז הקליטה לחולי קורונה - 0404
נערכים לכל תרחיש: השר ליצמן ביקר במרכז הקליטה לחולי קורונה משרד הבריאות

נערכים לכל תרחיש: השר ליצמן ביקר במרכז הקליטה לחולי קורונה

שר הבריאות יעקב ליצמן וראש המל״ל מאיר בן שבת ערכו הבוקר (שלישי) סיור במרכז רפואי "מלבן" בעיר ראשל"צ, שצפוי לשמש כמרכז הקליטה לחולי קורונה במקרה של הידבקות בישראל.

מטרת הסיור המשותף הייתה לסקור ולהציג את היערכות משרד הבריאות לכל תרחיש אפשרי, זאת במקביל להפעלה יזומה של מניעת הגעת הנגיף לארץ.

ממשרד הבריאות נמסר: "במשרד הבריאות מבקשים להרגיע את הציבור ומציינים שנכון לרגע זה אין חולה קורונה בארץ, אך המערכת עושה את כל המאמצים להכין את התשתיות שלה מתוך הנחת עבודה שהנגיף יבוא לכאן, לכן בשל ההיערכות הנדרשת מכשירים את כל המתקנים של המערכת לצורך הנושא".

השר ליצמן ציין כי היערכות מערכת הבריאות מקצועית ומדורגת, תוך לקיחה בחשבון כל אפשרות הידבקות: "מערכת הבריאות ערוכה לכל תרחיש אפשרי, ואנו עושים הכל בשיתוף פעולה עם כל הזרועות הקיימים, בראשם המל"ל, משרד החוץ, השגרירות ורשויות ההגירה, בכדי להבטיח את שלומם ובטיחותם של אזרחי ישראל.

עד עכשיו מנענו הגעת הנגיף לישראל אך נקודת ההנחה שזה יגיע לכאן ואנו פועלים בכל דרך למניעת התפשטות הנגיף ומניעת פגיעה בבריאות הציבור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]