מרכז ליב"ה בדרישה לרב הכותל – הרחק את ארגון 'נשות הכותל' - 0404
מרכז ליב

מרכז ליב"ה בדרישה לרב הכותל – הרחק את ארגון 'נשות הכותל'

במכתב ששלח בשבוע שעבר עו"ד משה פולסקי בשם מרכז ליב"ה, הוא פנה לרב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ, ודורש להרחיק את מנכ"לית ארגון 'נשות הכותל', גברת יוכי רפפורט, שעוברת על התקנות ומכניסה ספר תורה לרחבת הכותל.

בפתח המכתב ציין: "בחודשים האחרונים, מדי ראש חודש, נשות הכותל, המונהגות ע"י, הגב' יוכי רפפורט מנכ"לית נשות הכותל מבריחות, ספר תורה לקריאה בלתי מורשית ברחבת הכותל המערבי, תוך מודעות ברורה לכך שהדבר הינו בניגוד למנהג המקום ובניגוד להנחיית כב' הממונה על המקומות הקדושים".

נזכיר כי רק בחודש האחרון הכניסו שוב חברות ארגון 'נשות הכותל' ספר תורה לרחבת הכותל ואף קראו בו במהלך האירוע אותו הן מקיימות במקום מדי ראש חודש.

בהמשך המכתב הדגיש פולסקי את האיסור החוקי שיש בקריאת נשים בספר תורה בכותל: "קריאת נשים בספר תורה בכותל, הינה עריכת טכס דתי שלא על פי מנהג המקום, הפוגע ברגשות ציבור המתפללים כלפי המקום, ובנוסף לכך, הדבר כרוך בהתעלמות גמורה מהנחיותיו של רב הכותל, הממונה על המקומות הקדושים. ניסיונות העבר מורים כי פרובוקציה זו גם מהווה עבירה לפי סעיף 216(א)(4) לחוק העונשין".

לאור הדברים סיכם את מכתבו בדרישה לרב הכותל, לפעול להרחקת אותן נשים מרחבת הכותל לפחות בראשי חודשים: "לאור האמור, נראה כי אין מנוס כי הרב יעשה שימוש בסמכות המסורה לו מכוח סעיף 4(ג) לתקנות השמירה על מקומות קדושים ליהודים, תשמ"א-1981 ויורה על הרחקתה מהכותל המערבי, למצער, בראשי חודשים".

ממרכז ליב"ה נמסר: "אנו מצפים שרב הכותל יחדול את הקרקס שמציגות מדי ראש חודש אותה קבוצת נשים קיצונית ושולית, ויפעל כמו שפועלים בכל מקום אחר ביחס לפורעי חוק, מי שעובר על התקנות ומפר את החוק דינו לכל הפחות להיות מורחק מהמקום עד שיפסיק להפר את הסדר במקום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]