יוסי דגן לשר הביטחון: "דגל אש"ף מונף מעל מבצר חשמונאי עתיק - עצור את ההרס" - 0404
יוסי דגן לשר הביטחון: רועי חדי

יוסי דגן לשר הביטחון: "דגל אש"ף מונף מעל מבצר חשמונאי עתיק – עצור את ההרס"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, קיים היום (שני) סיור באתר תל ארומה, שעסק בנזק שנגרם לו ע"י הרשות בשנתיים האחרונות, כמו גם למאגרי המים עליהם המבצר בנוי. את הסיור הובילו כוחות צה"ל, מזכירות איתמר, ראש מרכז סיור ולימוד שומרון יאיר אלמקייס, ויו"ר ארגון "שומרים על הנצח" משה גוטמן.

יאיר אלמקייס ראש מרכז סיור ולימוד שומרון, הסביר את חשיבות המקום, כאשר הדגיש כי האבנים הינן המבצר שנבנה על ידי החשמונאים, על מנת להגן על תושבי חבל עקרבים שיושבו באיזור בתקופת בית שני.

על המראות הקשים הגיב דגן: "זו חרפה לאומית – הרשות חופרת כאן עם טרקטורים בתוך אתר ארכיאולוגי עתיק בעל ערך היסטורי אדיר לעם היהודי בצורה גסה, הכל למטרה של הרס שוד ופרובוקציה עם דגל של המחבלים של הרשות הפלסטינית מונף כאן מעלינו. זהו הרס לא רק של ממצאים ארכיאולוגים של ההיסטוריה היהודית אלא של ממצאים שחשובים לאנושות כולה.

אני קורא מכאן מתל ארומה לשר הביטחון ח"כ נפתלי בנט לתת הנחיה ברורה לצה"ל להעיף מכאן את השיקוץ הזה, את הדגל של המחבלים. להורות לשקם את האתר. אני מתבייש כאזרח המדינה לראות כזה דבר, אני מצפה משר הביטחון, מאלוף הפיקוד, מצה"ל, מהמנהל האזרחי, לשים סוף להפקרות".

משה גוטמן, יו"ר ארגון שומרים על הנצח אמר בעודו עומד באתר: "מדינת ישראל, כמו כל מדינה מתוקנת, חתומה על אמנות בינלאומיות של שימור מורשת מתוך הבנה שאנחנו לא נולדנו כאן בחלל ריק אלא שאנחנו נמצאים כאן על גבי אלפי שנות היסטוריה. פראי אדם שהציביליזציה לא חשובה להם, משתמשים בעתיקות האלה בשביל נרטיב פוליטי בצורה שהיא חסרת כל תרבות".

לדבריו הוסיף יו"ר מזכירות איתמר: "בזמן שתושבי איתמר יושבים כאן ברכס ממול ורואים עין בעין את דגל המחבלים מתנופף כאן, מדברים על ריבונות, הופכים אותנו למובלעות באיזו תוכנית כזו או אחרת שמי שתכנן אותה יושב מעבר לים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]