השר סמוטריץ' לגנץ: "שותפייך הטבעיים תומכי טרור - תתחייב לא להקים ממשלה בתמיכתם" | צפו - 0404
צילום: דוברות הכנסת

השר סמוטריץ' לגנץ: "שותפייך הטבעיים תומכי טרור – תתחייב לא להקים ממשלה בתמיכתם" | צפו

בנאום במליאת הכנסת פנה היום (שני) השר בצלאל סמוטריץ' ליו"ר כחול-לבן בני גנץ בעניין שותפיו הטבעיים, וקרא לו לעלות לדוכן ולהתחייב כי לא יקים ממשלה בתמיכה של תומכי טרור. 

כך אמר השר: "על חברי הכנסת הערביים אין לי קושיות, הם צבועים וכפויי טובה כבר שנים רבות למדינת ישראל, שמתנהגת אליהם כל כך יפה ומקבלת בתמורה רפש ובוץ.

בני, עליך יש לי קושיה – איך אתה עם תומכי הטרור האלה הולך להרכיב ממשלה? אתה יודע מצוין שאין לך אפשרות להרכיב ממשלה בלעדיהם. כשנשאלת במוצאי שבת בסדרת הראיונות המלאכותיים שלך, האם תקים ממשלה שמתבססת עליהם, גמגמת ססמאות שכתבו לך היועצים ולא היית מסוגל להוציא אמירה פשוטה וברורה מהפה – לא יקום ולא יהיה. לא בקונסטלציה כזו ולא בקונסטלציה אחרת.

ממשלה במדינה יהודית וציונית לא תתבסס עליהם. בפעם שעברה שזה קרה זה התפוצץ לנו בפנים באלפי הרוגים ופצועים אחרי הסכם אוסלו שעבר כאן באצבעות שלהם. אני מצפה ממך לקום ולהכריז, לא תשובות מתחמקות שיועצים כתבו לך, לא יקום ולא יהיה. אני קורא לך לעלות עכשיו לדוכן ולהתחייב בפני אזרחי ישראל – אני לא אקים ממשלה במדינת ישראל בתמיכת תומכי הטרור. אחרת אתה לא ראוי".

ח"כ בני גנץ סרב לעלות לדוכן ולהתחייב, ולא זו בלבד, שותפו גבי אשכנזי שאמור היה לעלות לדוכן ולסכם את הדיון, סרב לעשות זאת אחרי דבריו של השר סמוטריץ' וברח מעימות עם טענותיו. מיד אחר כך עלה לדוכן ח"כ אחמד טיבי וחשף למעשה את הסיכומים בין הרשימה המשותפת לכחול לבן כשהטיח בשרים סמוטריץ' ופרץ כי בעזרת הרשימה המשותפת הם לא יהיו שרים אחרי הבחירות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]