יום הסובלנות והנחת התפילין - שטרן: "מסורת חדשה בקריית שמונה" - 0404
יום הסובלנות והנחת התפילין – שטרן: דוברות עיריית קריית שמונה

יום הסובלנות והנחת התפילין – שטרן: "מסורת חדשה בקריית שמונה"

בעקבות סערת איסור הצבת דוכני הנחת התפילין, הצטרף למאבק הערב (ראשון) ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, וקרא ליהודים בארץ ובעולם להפוך את יום חמישי הקרוב, ליום הסובלנות ויום הנחת התפילין העולמי.

בקריית שמונה מתכוונים להפוך את היום הזה למסורת, שתתחיל השבוע ובמסגרתה יוצבו דוכני תפילין בכניסה לבתי הספר התיכוניים ובמקומות ציבוריים אחרים ברחבי העיר. בנוסף, יתקיימו פעילויות לבני הנוער בעיר בנושא יהדות וסובלנות. רה"ע שטרן שוחח בנושא עם ראשי חב"ד שנרתמו לסייע בהפקת היום המיוחד הזה בעירו ובמקומות נוספים בארץ ובעולם.

ראש עיריית קריית שמונה אביחי שטרן: "התפילין הן סמל יהודי שמעל כל המחלוקות. כל נער יהודי נכנס למצוות בהנחת תפילין. אנחנו מניחים תפילין כביטוי להיותנו יהודים גאים, המחוברים למסורת. לא ניתן להפוך את הנחת התפילין לדבר שנוי במחלוקת. אומנם יהודי מצווה להניח תפילין מדי יום, אולם היום המיוחד הזה עליו אנחנו מכריזים, נועד עבור כל אותם יהודים שלא מניחים תפילין מדי יום, או לא מניחים בכלל. לא צריך להיות דתי או מסורתי בשביל זה, אבל בהחלט צריך לשמור על היהדות והמסורת שלנו.

חשוב לדבר על המאחד ולא על המפריד. על קירוב לבבות ולא על הדתה. על סבלנות וסובלנות ולא על ריחוק ושינאה. להפסיק עם הלא ולהתחיל לדבר על הכן. הגיעה עת ליהדות מאפשרת ומכילה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]