ברקת על תכניתו הכלכלית: "מציבה בחירה בין כלכלה חופשית לכלכלת הסתדרות" - 0404
ברקת על תכניתו הכלכלית: פייסבוק ניר ברקת

ברקת על תכניתו הכלכלית: "מציבה בחירה בין כלכלה חופשית לכלכלת הסתדרות"

לאחר שנחשף לראשונה ואושר בחדשות 0404 כי ח"כ ניר ברקת ימונה לתפקיד שר האוצר ע"י רה"מ בנימין נתניהו לאחר הבחירות, הוצגה היום (ראשון) "תכנית ברקת" – התכנית הכלכלית של מפלגת הליכוד.

עיקרי התכנית כוללים הוזלה דרסטית במחירי המזון ע"י הורדת מכסים ורגולציה, פירוק הריכוזיות והמונופולים ותמיכה מסיבית בחקלאים. כמו כן, מתוכננת הוזלה דרמטית במחירי הדיור ע"י שחרור סיטונאי של אדמות מדינה, קיצוץ מסיבי בבירוקרטיה , הפחתת מיסים על קנייה ומכירת דירות וסבסוד משכנתאות לזוגות צעירים.

יתר על כן, צפויות השקעות ענק בבריאות ע"י בניית 4 בתי חולים נוספים, הוספת 700 מיטות חדשות כל שנה, הפחתת עומסים ותורים ומהפכה טכנולוגית. כמו גם השקעות ענק בגליל, נגב ויו״ש ע"י יצירת 400 אלף מקומות עבודה חדשים בעשור, העלאת רמת שירותים לאזרח כמו במרכז, פיתוח אוניברסיטה בגליל ותכנית Desert-Tech בנגב.

צפויה גם הזנקת עסקים קטנים ע"י הקפאת הארנונה ל-5 שנים, מהפכה ברישוי עסקים והשוואת תנאים סו״צ לעצמאים. ולבסוף גם קידום פרויקטים של "טכנולוגיות העתיד" ע"י פיתוח הסייבר, בינה מלאכותית, BIG DATA, הזנקת תחום הביוטכנולוגיה והרפואה, הרובטיקה והתחבורה ציבורית, וכך גם תקשורת 5G והכשרה מקצועית לטכנולוגיה.

 על התכנית הגיב ראש הממשלה נתניהו: ״בעשור האחרון הפכנו את ישראל למעצמה כלכלית, אחת הכלכלות המובילות בעולם. מעצמת הייטק, מעצמת סייבר, מעצמה עצמאית. כשהובלתי את זה לעגו לי. עכשיו אנחנו מביאים עוד 6 רפורמות ענק שניר ברקת יוביל כשר אוצר – בבריאות, במזון, בכל הבעיות שעל הפרק. נהיה בין 5 המדינות המתקדמות בעולם. אני מציע לכם לא ללגלג. יש פה בחירה ברורה בין מצליחנים לבין לוזרים – כלכלה חופשית או כלכלת הסתדרות״.

את דבריו סיכם ח״כ ניר ברקת: ״הבחירה בעוד שבועיים היא בין כלכלה חופשית ומצליחה ובין כלכלת הסתדרות של גנץ וניסנקורן. אין לי ספק שהציבור הישראלי ידע במה לבחור. מודה לראש הממשלה על האמון בי ועל הבנייה המשותפת של התכנית הכלכלית שניישם עם ניצחון הליכוד בבחירות הקרובות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]