משרד הבריאות מרחיב את בידוד השבים מחו"ל - תאילנד, הונג-קונג, סינגפור ומקאו - 0404
משרד הבריאות מרחיב את בידוד השבים מחו דוברות המרכז הרפואי לגליל

משרד הבריאות מרחיב את בידוד השבים מחו"ל – תאילנד, הונג-קונג, סינגפור ומקאו

כתוצאה מהערכת המצב שהתקיימה הבוקר (ראשון) בראשות שר הבריאות יעקב ליצמן וצוות המומחים להתפשטות נגיף הקורונה, הודיע משרד הבריאות כי יורחב בידוד הבית לשבים מיעדים נוספים: תאילנד, הונג-קונג, סינגפור ומקאו.

כך הודיע משרד הבריאות: "מי ששב ממדינות אלה החל מהיום, יהיה בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה – לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באותם מקומות (תקופת הדגירה).

במקרה של אחד או יותר מהתסמינים הבאים: הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה. גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת המטופל. בכל מקרה לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

הנחייה זאת ניתנת בשל התפשטות המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה במדינות נוספות מעבר לסין וכדי למנוע ככל שניתן התפשטותה בישראל".

למרות זאת, נקבע כי צוותי האוויר של אל-על שישובו מארצות המזרח לא ייכנסו לבידוד, אלא רק ייבדקו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]