ציפורי: ״גנץ שיקר בראיון לדנה וייס: המימד החמישי כן קיבלה פטור ממכרז על-ידי חבריו במשטרה״ - 0404
ציפורי: ״גנץ שיקר בראיון לדנה וייס: המימד החמישי כן קיבלה פטור ממכרז על-ידי חבריו במשטרה״ אלעד מלכה

ציפורי: ״גנץ שיקר בראיון לדנה וייס: המימד החמישי כן קיבלה פטור ממכרז על-ידי חבריו במשטרה״

העיתונאי אלי ציפורי טוען כי ח״כ בני גנץ שיקר אמש בראיון לדנה וייס בערוץ 12, כאשר אמר כי לא קיבל פטור ממכרז, שכן לא היה מכרז.

ציפורי העלה פוסט בנושא וכתב: ״בני גנץ לא רק מתבלבל בשמות, בתאריכים ובכל דבר ועניין, הוא גם משקר עם החיוך המתנחמד שלו. בפעם הראשונה שנשאל שאלה קשה על-ידי וייס בנוגע למימד החמישי, ניכר בו שהוא נלחץ והתחיל לירות תשובות מוכנות מראש – תשובות שקריות.

השקר הגס שלו היה בקשר לעניין הפטור ממכרז שקיבלה המימד החמישי וגנץ טען שלא היה פטור ממכרז (״כי לא היה מכרז״ – סתירה לוגית – כי אם אין מכרז ברור שהיה פטור ממכרז). ובכן, צילמתי את הקטעים הרלוונטיים מדוח המבקר, שמדברים בעד עצמם. המימד החמישי קיבלה "פטור מבצעי", שהוא פטור ממכרז לכל עניין ודבר. המבקר כותב כי "בנימוקיה ציינה הוועדת המכרזים כי מדובר ברכש ציוד מבצעי עבור המשטרה, אשר עריכת מכרז לגביו, עלולה לפגוע בדרכי פעולה או שיטת עבודה של משטרת ישראל או לפגוע באופן אחר בפעילות מבצעית של המשטרה".

המבקר מתח ביקורת חריפה על ההחלטה בנוגע לפטור ממכרז: "… בשתי הבדיקות האמורות (לבחינת המערכת של המימד החמישי) נבחנה המערכת של חברה א' בלבד (המימד החמישי), ולא בוצעה פנייה לחברות טכנולוגיות נוספות תוך הצגת מידע מלא על ההתקשרות הפוטנציאליות ככל שיעמדו בדרישות המשטרה, בסך של כ-50 מיליון שקל, כנדרש על-פי הוראות תכ"ם ונוהל מרו"ם. לפני ביצוע שתי הבדיקות היה על המשטרה לפנות לחברות טכנולוגיות נוספות, אם חברות הזנק ואם חברות טכנולוגיות ותיקות, ולהודיע להן את דבר כוונתה לבצע בדיקות יכולות לקראת ביצוע רכש עתידי בהיקף ראשוני של יותר מ-50 מיליון שקל".
התמונה מאוד פשוטה: המימד החמישי קיבלה פטור ממכרז (בשם פטור מבצעי) שחסם את דרכן של חברות טכנולוגיות אחרות, בין אם ותיקות ובין אם סטארט-אפים לגשת למכרז לרכש מערכת טכנולוגיה מתקדמת״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]